[Poslední sobota 18] Skype, Praha 26. 6. 2010

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
spaze
Generous Backer | 28
+
0
-

OK

Jod
Člen | 701
+
-1
-

Nechápem prečo ste nespravili PS v Brne po BarCampe, to by som aj prišiel :-/

paranoiq
Člen | 392
+
0
-

jupí! jsem rád, že místo i termín stále platí

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

Nastal vhodný čas optat se, jestli by někdo hodný neposkytl nocleh pro mimopražské. Najde se nějaký lidumil? O:)

Editoval Majkl578 (14. 6. 2010 4:05)

wdolek
Člen | 331
+
0
-

tech benderu je tu nejak moc :D … bohuzel, ackoliv prazak, nocleh poskytnout nemohu :( …

ale jeste bych se dotazal, jak PS probiha – byl sem jen na jedne, na podzim po skonceni skoleni. kdy se tak schazite? jako svabi na pivo, nebo je proste nejak stanoven „zacatek“ (zvlast nyni, kdyz jdeme na navstevu do Skype) … uz sem si vsiml – 15:00 :)

Editoval wdolek (16. 6. 2010 11:03)

spaze
Generous Backer | 28
+
0
-

Plánuje se nějaký program?

My si myslíme (my jakože Skype), že by bylo fajn vyplnit čas (po který bude chladnout pivo) nějakejma přednáškama, dokonce si myslíme, že tak jednu nebo dvě by měl mít hostitel, otázkou zůstává, o čem by to mělo býti. Na jednu stranu máme pár témat, o kterých něco víme (my jakože webový-aplikačky-tým), na druhou stranu jsou věci, o kterých nic nevíme a tak o nich nemůžeme nějak extra mluvit (v podstatě cokoliv mimo webový aplikačky a ještě mnohem víc).

Zkusil jsem udělat takovou anketku na http://blueboard.cz/hlasovat-jk8m, budem rádi, když tam něco vocheckboxujete. Je možno vybrat více možností, případně můžete předložit vlastní návrh. Až se nám budou výsledky líbit, tak hlasování ukončíme :P

Chtěl bych jen dodat, že projektor a plátno bude k dispozici i pro ostatní, nemáme proprietární konektory, tahle poslední sobota nechce být onecompanyshow.

(bow)

Lopo
Člen | 277
+
0
-

tak kedze planujem prist, chcem sa spytat na nejaku tu moznost noclahu …
som nehulic, nechrapem …
kto sa zlutuje nad cudzim statnym prislusnikom ? (zatial neemigrujem, takze fakt len noclah na 1 noc :)

rokerkony
Člen | 122
+
0
-

Ty jo nakonec mi do toho něco vlezlo :-( a to mě hodně mrzí… Bude přednášky někdo nahrávat? pls? dost by mě zajímalo kdyby bylo něco řečeno i o pluginu do netbeans od redhead …

wdolek
Člen | 331
+
0
-

stejne jako rokerkony jsem i ja zvedavy, jak je zarizene (pokud vubec) nejake nataceni… ma to bezne nekdo na starost? nebo se prednasky vubec nesmi nahravat? popripade se smi nahravat, ale vzdy to zavisi na vuli navstevniku, zda-li vubec prinesou kamerku? :) ?

dobrovolne se tedy nabizim (pokud to nema nikdo jiny na starost), ze bych kamerku vzal – ale zadne HDcko to neni :P ani stativ k tomu nemam, kdo vi, co by z toho vylezlo.

_Martin_
Generous Backer | 679
+
0
-

Pokud se nenajde někdo jiný, tak u mě doma na zemi by se možná místo pro jednu osobu našlo – kdyby měla spacák=)

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

Jsem určitě pro nějaké povídání o pěkném objektovém návrhu softwaru a o rychlém vývoji.

Na ORM může taky padnout řeč, i když toho bylo dost na té dubnové PS :)

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

wdolek napsal(a):

stejne jako rokerkony jsem i ja zvedavy, jak je zarizene (pokud vubec) nejake nataceni… ma to bezne nekdo na starost? nebo se prednasky vubec nesmi nahravat? popripade se smi nahravat, ale vzdy to zavisi na vuli navstevniku, zda-li vubec prinesou kamerku? :) ?

nevim proc by nahravani melo byt zakazano… :-p Nicmene nemame predem dane ze nedko neco nataci. Je to proste tak ze kdyz nekdo prinese kameru a natoci to tak jedine dobre. Pak to vecinou nekam uploadne a ja necham prerenderovat do dalsich 3 formatu ktere pak hostuju a hazim na wiki…

iguana007
Člen | 970
+
0
-

wdolek napsal(a):
nebo se prednasky vubec nesmi nahravat? popripade se smi nahravat, ale vzdy to zavisi na vuli navstevniku, zda-li vubec prinesou kamerku? :) ?

Většinou se někdo najde, kdo je ochoten donést kameru, a pak to sestříhá a hodí někam na net. Ostatně když si to tady trošku proklikáš, tak zjistíš, že tady Vrták vytvořil i special sekci, kde je spousta Screencastů a většina z nich právě natočených na Posledních sobotách ;)

Já na tuto PS bouhžel kameru nesplaším, je do července mimo ČR. Takže tuto PS se to snad podaří někomu jinému.

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-
  • Behom tyzdna by som mozno mohol zbuchat prednasku (slides) o United Proces – metodika vyoja OOP. Iste to ale nie je.
  • dalej donesiem fotacik s 16GB kartou, cca 30min zaznamu
  • no a nokoniec zhanam noclah :)
David Grudl
Nette Core | 8110
+
0
-

spaze napsal(a):

My si myslíme (my jakože Skype), že by bylo fajn vyplnit čas (po který bude chladnout pivo) nějakejma přednáškama, dokonce si myslíme, že tak jednu nebo dvě by měl mít hostitel.

My můžeme potvrdit (my jakože Poslední sobota), že o přednášky máme vždy velký zájem a ty, které jsi nabídl, vypadají lákavě. Alespoň nezbude čas na moji přednášku, kterou bych nestihl připravit, protože až do pátku budu kdesik v Chorvatských vlnách :-)

VasekPurchart
Člen | 20
+
0
-

Chceš tady naznačit, že bys začal dělat přednášku dřív jak 24h předem? To snad ne :D

Btw dorazim :) a na přednášky se moc těším, nebránil bych se ani ORM – bude to zas názor někoho dalšího, který si určitě rád poslechnu.

Jakub Bouček
Člen | 54
+
0
-

Pro mimopražské nabízím možnost přespání. Pro 3 lidi postele, pro další 3–5 lidi spacákové spaní (spacák nutno vlastní). S ohledem na konání soboty je to trochu z ruky (28. pluku, Praha 10).

Zájemce prosím co nejdříve nahlásit a zabrat místo [tel.: 608 25 94 97 – volací doba: 09:00 – 01:00]

Editoval bukaJ (26. 6. 2010 0:10)

wdolek
Člen | 331
+
0
-

tak to vidite, tuze sem se tesil na PS, a zas mi do mych planu neco vlezlo… jaky je vecer program na celou sobotu? nejake nasavani a mudrlanteni u piva (nebo nad pivem?) uz bych snad stihnout mohl.

a nezapomente to nekdo natacet! ;D dik

Editoval wdolek (21. 6. 2010 1:47)

spaze
Generous Backer | 28
+
0
-

Okay, Skype (nebo spaze to je skoro to stejný) má dobrou zprávu pro přespolní.

Právě jsem zajistil možnost přespání v našem (tj. Skajpovo) bytě, kde občas bydlí návštěvy a tak podobně. Ten byt je deset minut pěšky (včetně cesty výtahem z kanclu) od místa konání akce. Čtyři lidi se tam vejdou v pohodě, má to veškerý vybavení, není tedy třeba spacák. Jinak je tam místo i pro další spáče, v případě, že budou mít postel s sebou (nebo aspoň spacák).

Pokud máte zájem, pošlete mi email, zabookuju vám místo (EDIT: místa na postelích jsou už zabrána, nicméně pokud si přinesete vlastní spacák, jste vítáni). Kdo dřív příjde (nebo napíše), ten dřív mele (nebo spí). A dlužíte mi pivo ;)

Editoval spaze (22. 6. 2010 0:52)

spaze
Generous Backer | 28
+
0
-

wdolek napsal(a):

jaky je vecer na celou sobotu?

Večer na celou sobotu maj akorát v zemi, kde zítra již znamená včera. U nás bude večer od soboty večera do soboty do noci. Poslední sobota skončí až v neděli a až bude odcházet poslední, tak zhasne, pokud teda už zas nebude světlo jakože venku jakože nativní.

nejake nasavani a mudrlanteni u piva (nebo nad pivem?) uz bych snad stihnout mohl.

Lidi, dorazte, jak budete moci/chtít. Já koneckonců asi taky na třetí nepřijdu (páč přijdu asi dřív).

Jen bych poprosil o RSVP pokud budete konzumovat nejenom ušima, ale i pusou, čistě kvůli plánování zdrojů.

wdolek
Člen | 331
+
0
-

spaze, jaj, drobatko sem se pri svem zamysleni prerekl… „jaky je program na celou sobotu“ (vcetne prave vecera) ;D … a mam tomu rozumet tak, ze az prijdu, tak nekde (viz mapka) zatukam a prijde mi otevrit nejaka slicna sekretarka a uvede me k ostatnim geekum, hladove zirajicich na platno?

Editoval wdolek (21. 6. 2010 1:47)

spaze
Generous Backer | 28
+
0
-

wdolek napsal(a):

„jaky je program na celou sobotu“

Program ještě nikdo neviděl (ale všichni věří, že ho máme.) Zkrátka se to ještě připravuje.

az prijdu, tak nekde (viz mapka) zatukam a prijde mi otevrit nejaka slicna sekretarka a uvede me k ostatnim geekum, hladove zirajicich na platno?

Jakmile ti přijde otevřít sličná sekretářka, tak jsi asi zaťukal na dveře L'Oréalu :P (je ve stejný budově). I tahle logistika se taky teprve kuchtí, protože přístup je trochu komplikován tím, že všichni nepřijedou jedním autobusem a tím, že vstup je na kartu a tím, že v tý budově se dá zabloudit.

Sledujte prosím tedy tuhle diskuzi, včas sem dáme detaily. (Snad to stihneme před začátkem :P)

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

aktualizovali jsme zakladni informace. Rad bych pripomenul znamou vec, ze pro neprihlasene nemusi zbyt jidlo ci piti (a pro „mozna prichozi“ muze byt treba jen pulka porce : P). Tak se ve vlastnim zajmu prihlaste ci odhlaste na jisto ; ). Diky!

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Udělám všechno pro to abych dorazil a řekl vám něco o NDW

EDIT:
Jelikož někteří nevědí jak se tam dostat tak pokud chcete tak ve 14:30 (pokud CD nezklame) sraz u Burger Kinga na Hlavním Nádraží

Editoval vrtak-cz (22. 6. 2010 3:41)

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

Můžu se tam pro vás stavit, ale byl bych tam až tak ve ~14:35. Nebo se na vás můžu vykašlat a jet rovnou na Anděl. Jak chcete. :)

Kirara
Člen | 3
+
0
-

Dobře, pánové na Jabber chatu mě přesvědčili o účasti. Jen upozorňuji, že maso nejím a alkohol nepiji. Obojí ne z přesvědčení, ale z vážných zdravotních důvodů. Takže nějaké nealko bych ocenil, jinak mě jako strávníka nemusíte vůbec počítat.

blacksun
Člen | 177
+
0
-

Tak to vypadá, že se konečně taky dostavim po několika neúspěšných pokusech :-)

spaze
Generous Backer | 28
+
0
-

Kirara napsal(a):

Jen upozorňuji, že maso nejím a alkohol nepiji. Obojí ne z přesvědčení, ale z vážných zdravotních důvodů.

Nealko bude k dispozici a stejně tak i hermelín na gril a nějaká zelenina a pečivo, pro lidi s podobnými důvody, které uvádíš ty. Snad to bude aspoň trochu vyhovovat.

phx
Člen | 651
+
0
-

Koukam spravne ze nejlepsi je asi Metrem B na Andel?

Kirara
Člen | 3
+
0
-

spaze napsal(a):

Nealko bude k dispozici a stejně tak i hermelín na gril a nějaká zelenina a pečivo, pro lidi s podobnými důvody, které uvádíš ty. Snad to bude aspoň trochu vyhovovat.

Luxusní. Díky, opravdu, nestává se mi často, že bych se setkal se zvláštním zacházením, takže s tím přirozeně nepočítám. Je velmi milé, že vy s tím počítáte.

_Martin_
Generous Backer | 679
+
0
-

phx napsal(a):

Koukam spravne ze nejlepsi je asi Metrem B na Andel?

Z Florence jo=)

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

phx napsal(a):

Koukam spravne ze nejlepsi je asi Metrem B na Andel?

Z Hlavního nádraží se jeví jako optimální tramvaj č. 9 nebo metro C s přestupem na B na Florenci.

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

Opet jsem mirne (a snad uz naposledy) editoval prvotni prispevek – predevsim doporucuju prijit vcas (zaciname jiz od 14:55!), protoze program je extremne bohaty ; )

Pro ITaky nebude od veci pripomenuti, ze se griluje venku – ano, tam kde je slunce (!), nekdy teplo ale nekdy i zima. Doporucuju se podle toho zaridit : D

//edit: opravdu by nemel nikdo (krome wdolka, kterej prijde pozde) kamerku na nahravani/stream?

Editoval Whitek (23. 6. 2010 23:56)

Lopo
Člen | 277
+
0
-

Whitek napsal(a):
… Pro ITaky nebude od veci pripomenuti, ze se griluje venku – ano, tam kde je slunce (!)

den je ta hnusna cast noci ked spatne vidno na monitor …

iguana007
Člen | 970
+
0
-

Whitek napsal(a):
//edit: opravdu by nemel nikdo (krome wdolka, kterej prijde pozde) kamerku na nahravani/stream?

Já bouhžel tentokrát nebudu, kamera je s bráchou v číně :P

Btw. už máme nějaký hrubý seznam přednášek? Nebo se to ještě neprobíralo?

spaze
Generous Backer | 28
+
0
-

Jen pro info, kamera bude, stativ bude, záznam bude. Jeden kolega nám to půjčí.

Když se nám podaří správně nasměrovat kameru připojenou k jednomu místnímu počítači, tak půjde udělat i Skype video call, pro konferenční video hovor pro více lidí bude potřeba wokenní beta verzi

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

už jsem si říkal že by to bylo takové divné kdyby skype nebyl schopen udělat stream… :-p

rokerkony
Člen | 122
+
0
-

spaze napsal(a):

to rád slyším :-) děkuji :-) už jsem myslel, že o to přijdu úplně… ale i tak mě to štve :-/

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

Tak nakonec nás bude tolik, jo? :)
Připomínám, že pro zájemce je sraz na Hlavním nádraží u Burger Kinga ve 14:30 a abychom stihli začátek PS, je potřeba vydat se na cestu ASAP (nejlépe tramvaj ve 14:37). :) Identifikátor: Nette kšiltovka. :P

Editoval Majkl578 (25. 6. 2010 20:46)

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Vím že je to trochu pozdě… ale nemáte někdo volný křeslo/gauč v Praze na přespání? :)

DocX
Člen | 154
+
0
-

Můžu přijet neohlášen a případně si s sebou vzít vlastní jídlo&pití (resp. ho koupit naproti v tescu :) ? Teda třeba nejen pro sebe ;)

Ale koukám, že je o tuhle sobotu docela „nadzájem“ :)

spaze
Generous Backer | 28
+
0
-

Last minute info: adresa je Radlická 2, Praha 5, budova se jmenuje Palác Křižík, vchod vypadá takto http://twio.cz/acfl (obsahuje screenshot a link na gmaps http://j.mp/palackrizik), u vchodu uvidíte známé logo s šipečkou, jděte dovnitř a na vrátnici vás už nasměrujou, pak se vás už ujme náš kolega. Kdyby ne, tak zrovna asi koná nějakou potřebu, chvilku vydržte, nepanikařte, relax, this is Skype :P

Lopo
Člen | 277
+
0
-

prosim niekoho aby mna a srigiho vyzdvihol na hlavaku, prijazd mame 12:21 s http://cp.atlas.sk/draha/?… – EC 174 Jan Jesenius

Editoval Lopo (26. 6. 2010 14:55)

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

v pul mi to jede a v 14:30 jsem v Praze. Tak snad vas nejak najdu :)

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Tak socializace s geeky nevyšla musím se socializovat s rodinou… :-/

_Martin_
Generous Backer | 679
+
0
-

Haló, haló, na vědomost se dává každému a všem: ten, kdo si spletl Skype taštičku a dal do té mé svá sluchátka, nechť se ozve=)

David Grudl
Nette Core | 8110
+
0
-

Drazí poživatelé nepoživatelného – sraz je dnes v Curry House na Palmovce ve 15:00.

wdolek
Člen | 331
+
0
-

Davide :D diky za pozvani, ale… tohle tempo vazne nezvladam! :) holt nejsem tak vytrenovany posledni sobotar…

nechte si ale vsichni chutnat ;D

phx
Člen | 651
+
0
-

Diky za supr posledni sobotu:)