Jak na autorizaci (add, view, edit, delete)?

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Neuronic
Člen | 12
+
0
-

Prosel jsem hodne prispevku na foru i v dokumentaci, kde se resi autorizace, ale jednu vec jsem nenasel, jak omezit autorizaci pouze na 4 typy privilegii a to add, view, edit, delete? Chapu ze resource se muze brat jako nazev presenteru a privilege jako nazev akce, jenomze v administraci potrebuju zakladni rozdeleni prav na 4 typy. Kdyz totiz budu chtit prirazovat nekomu prava, tak me nezajima, jake jsou presentery nebo akce, ale spis jake jsou sekce a jake prava ma uzivatel k te sekci, jestli ji muze videt, zda tam muze pridavat, editovat pripadne mazat.

Tak by me zajimalo jestli to uz nekdo takhle resil? Diky moc :-)

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

Nic ti nebrání si udělat hierarchii zdrojů a privilegií tímto způsobem, Nette nijak není vázané na presentery jako resources a akce jako privileges.

Bernard Williams
Člen | 207
+
0
-

Nazdárek,

tvé základní otázce jsem bohužel moc neporozuměl, ale jaké oprávnění má nastavené konkrétní uživatel nebo role si můžeš prohlédnout v mé GUI pro správu přístupových práv. Krom toho komponenta umožňuje snadnou správu veškerých přístupových práv.

Snad to ulehčí práci při prohlížení a nastavování práv.

Bernard

Neuronic
Člen | 12
+
0
-

Jo, tohle mi pomohlo :-), diky moc!