jak ziskat „resources“ a „privileges“ z objektu Permission?

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
wdolek
Člen | 331
+
0
-

vytvoril jsem si vlastni authorizator rozsirenim tridy Permission – v podstate tak, jak je to ukazano v dokumentaci. v podstate konstruktor nakrmi puvodni objekt Permission a tim cele rozsirovani konci.

nyni ale vyrabim formular pro pridelovani zdroju/prav k nim … jenze at na to koukam jak na to koukam, nevidim zpusob, jak z Permission vydolovat tyto udaje. mohu pouzivat allow a deny ale zadne getResources nebo getPrivileges tam proste nevidim, $resources jsou vsak privatni, takze se k nim nedostanu…

a ukladat si tyto udaje v me tride – to mi prijde na druhou stranu ponekud jako plytvani – proc si ukladat neco, co uz tam je (ale v jinem objektu)…

prehledl jsem snad neco? :) doufam, ze muj post neni prilis… prihlouply :), predem diky za odpoved

redhead
Člen | 1313
+
0
-

Já to dělám přes model, pokud mám tedy resources a privileges v DB, tak je tahám přes nějaký model (jak je to v dokumentaci). A model můžeš použít i při tvoření toho formuláře.

wdolek
Člen | 331
+
0
-

ano, mam ACLModel (trida, ktera z DB taha informace) a pak ACL rozsireni Permission… samozrejme me to napadlo – ulozit data v ACLModel, ale je tu prave to zdvojeni / redundanci dat…

v ACLModel budu mit ulozene v poli resources treba „article“, „gallery“, „user“, v privileges treba „create“, „read“, „write“ … a pak toto znovu poslu do Permission a to same je i tam.

jasne, tech par bajtiku navic – v teto situaci – je asi zanedbatelne, ale osobne se mi takove prgani nezamlouva. radeji bych uvital nejakou moznost, jak si to vyziskat ze samotne Permission