Přechod na namespacovanou verzi Nette

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Převést aplikaci na Nette s namespacema je asi hodně otravné práce, co. Neexistuje na to nějakej automatizovanej skript nebo něco?

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

O ničem nevím, ale čistě z praktickýho hlediska doporučuju tuhle zásadu – ve zkratce: Nikam do kódu třídy nepiš názvy tříd s jejich namespacem, ale všechno dělej přes use syntaxi nad třídou :)

pekelnik
Člen | 462
+
0
-

Tak tak :) nedávno jsem překlápěl jednu hodně rozsáhlou aplikaci na 5.3 a jenom jsem všude doplnil use. Změny v kódu jsou triviální.

Za zmínku stojí snad jen jiná syntaxe extensionMethod u formulářových doplňků.

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

Co se ale nových projektů týče, pouze na use bych to nenechával.

Mimojiné Ondro, ta zásada mi přijde mystyfikující.

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

Ta zásada mi přijde naprosto v pořádku a praktická – zlepšuje to přehlednost a zajišťuje případnou zpětnou kompatibilitu s PHP 5.2. (Nějakým skriptem, který zakomentuje volání namespace a use před deklarací třídy)

Ale nenutím nikoho to používat, je to vaše věc, že jo :o)

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

pekelnik napsal(a):

Tak tak :) nedávno jsem překlápěl jednu hodně rozsáhlou aplikaci na 5.3 a jenom jsem všude doplnil use. Změny v kódu jsou triviální.

Ale jo, nakonec se to dalo. Jen jsem zvědav, kolik jsem toho ještě zapomněl.

Za zmínku stojí snad jen jiná syntaxe extensionMethod u formulářových doplňků.

Nestojí, tuhle věc odmítám používat :-D Mám BaseForm a kromě toho, že to není divné, tak mi dokonce IDE napovídá metody addDatepicker a podobně :)

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

Ondřej Mirtes: Možná jsme se ne zcela pochopili. Viz můj příspěvek v příslušném tématu.