automatické obalení šablony view mackrem {block content}

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
pekelnik
Člen | 462
+
0
-

Bylo by prima kdyby člověk nemusel v každé šabloně psát {block #content}. Pokud existuje nějaký důvod proč je tohle blbost sem s ním :)

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

Dřív jsem se taky divil, proč to David vyžaduje. Ale chce to nějaký čas na uzrání, abys pochopil, že uvádění {block #content} v šablonách má svůj smysl.

Kdyby to nebylo povinné, jak bys vyjádřil, že nechceš extendovat layout? {extends none}? Více kódu pro méně funkčnosti?

Já si myslím, že systém bloků je super věc, a {block #content} v každé šabloně akce je za ně malá daň :)

pekelnik
Člen | 462
+
0
-

Ondřej Mirtes napsal(a):

Dřív jsem se taky divil, proč to David vyžaduje. Ale chce to nějaký čas na uzrání, abys pochopil, že uvádění {block #content} v šablonách má svůj smysl.

Jaký?

Kdyby to nebylo povinné, jak bys vyjádřil, že nechceš extendovat layout? {extends none}? Více kódu pro méně funkčnosti?

{extends none} (já bych šel spíše cestou vytvoření prázdného @layoutu) mi nepřijde jako problém – pokud chci dělat takovou věc jako je nepoužití stadardního @layoutu.

Já si myslím, že systém bloků je super věc…

+1

a {block #content} v každé šabloně akce je za ně malá daň :)

Relativně malá :)

Ola
Člen | 385
+
0
-

Co když nechci mít block content ale block obsah? :))

Co když chci mít další bloky v souboru ale nechci aby se jejich obsah vypisoval v blocku content?

Editoval Ola (16. 3. 2010 14:49)

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Pokud chceš používat blocky, používej starý layoutový systém.

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

honzakuchar napsal(a):

Pokud chceš používat blocky, používej starý layoutový systém.

Tomuhle sám nerozumím, vždyť se to vzájemně vylučuje? :)