Rychlost aplikace

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Aleš
Člen | 30
+
0
-

Zdravím,

mám menší problém s rychlostí aplikace. Po nahrání na server se mi načítá podle profileru pře 7 sekund. Zkoušel jsem si hrát s nastavením Robotloaderu, a bez úspěchu. Dotazy do DB jsou jednoduché a provedou se v rámci jednotek ms, takže tam bych problém neviděl. Máte nějaký postup jak najít/eliminovat příčiny? Např co hledat v phpinfo() atp. Zatím pokud jsem dobře pochopil tak eAccelerator nainstalován není, ZendOptimizer aktivní je.

Za jakékoli nakopnutí díky.

despiq
Člen | 320
+
0
-

zkus skeleton jak to bude dlouho trvat jemu, pokud kratce pak je chyba v tve aplikaci, pokud stejne dlouho pak bude chyba jinde

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

despiq napsal(a):

zkus skeleton jak to bude dlouho trvat jemu, pokud kratce pak je chyba v tve aplikaci, pokud stejne dlouho pak bude chyba jinde

  1. Zkus nakopírovat nějaký příklad z examples na ten hosting. Pokud to pojede pořád pomalu
    1. Přejít na jiný hosting
    2. Profilovat. Ale na vzdáleném serveru jsem to nikdy nedělal, takže neporadím.
Oggy
Člen | 306
+
0
-

Aleš napsal(a):

Zdravím,

mám menší problém s rychlostí aplikace. Po nahrání na server se mi načítá podle profileru pře 7 sekund. Zkoušel jsem si hrát s nastavením Robotloaderu, a bez úspěchu. Dotazy do DB jsou jednoduché a provedou se v rámci jednotek ms, takže tam bych problém neviděl. Máte nějaký postup jak najít/eliminovat příčiny? Např co hledat v phpinfo() atp. Zatím pokud jsem dobře pochopil tak eAccelerator nainstalován není, ZendOptimizer aktivní je.

Za jakékoli nakopnutí díky.

zkus promazat temp ..kde se nacechoval robotloader..atd. pokud sis tam nahral nakesovane z localu

Aleš
Člen | 30
+
0
-

Temp jsem mazat zkoušel hned jako první. Zkoušel jsem na vzdálený profilování php-quick-profiler, potom co jsem ho rozchodil začala aplikace běhat na 200–300ms. Po jeho odstranění rychlost zůstává takto nízko. Vzhledem k tomu, že to předtím dělalo den a půl tak z toho celého mám poměrně wtf pocit. Podle vyjádření hostingu se nic neměnilo a ostatní nettefree aplikace mi běželi v pořádku.

Ohledně změny hostingu… no nevím jestli to správné řešení. Respektive jsem si skoro jistý že ne. Pochopil bych to u nemožnosti nastavit htaccess atp., ale u tohoto opravdu ne. Pokud by se mi podařilo zjistit kde je chyba, tak myslím že by byl problém na hostingu dohodnout úpravu. Když mi něco nefunguje tak bych rád věděl proč to nefunguje a ne od toho utekl :-(

BigCharlie
Člen | 283
+
0
-

Napadají mě dvě věci:

  • používáš Nette v minimalizované podobě?
  • co kombinace povoleného debugu, Debug::$maxDepth a chyby v kódu?
Aleš
Člen | 30
+
0
-

nn, nette mám standartní verzi. Debug jsem nezkoušel, ale kód předtím běžel v pořádku. Přišel jsem k němu asi po týdnu a při načítání to začalo dělat tu neplechu. Stejně jak to přišlo to i odeznělo, takže nezbýva než doufat že se to nestane na produkčním :-/

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

To je fakt divné. Nejspíš nějaká podělaná instalace PHPka.

Ani
Člen | 226
+
0
-

Třeba to brzdilo připojení k db, jestli jí používáš. Minimálně bych u připojení začal s nějakým profilerem.

Aleš
Člen | 30
+
0
-

Zkoušel jsem klasické podezřelé: dočasně vypnout dotazy do DB (i když nette profiler tvrdil že to je v řadu milisekund), kontrola robotloaderu, dokonce jsem zkusil vyřadit i svoje routy a nechat to na simpleroute. Nahrát skeleton mě nenapadlo, protože do té doby vše jelo v pohodě. Vzhledem k tomu, že se vše zatím vrátilo do normálu a nevím jak to zreplikovat, uzavřel bych toto téma. Pokud se vyskytne problém příště mám připravený externí profiler a zkusím nahrát skeleton. I tak díky všem za nápady.

MzK
Člen | 127
+
0
-

Zkusil jsem použít minifed verzi nette a dibi. Aplikace se sice o něco zrychlí, ale zabere více paměti.
Nette s minifed:
124ms, paměť 9 384
16/6 files, 165 classes, 41intf

A normální verze takto:
164ms paměť 7000
116/85 files, 104 classes, 27intf.

Tak co asi je lepší. BTW, snažím se ušetřit výkon ke se dá, protože ho nemám zrovna dostatek.

Máte nějaké tipy jak Nette aplikace zrychlit?
související: https://forum.nette.org/…ost-aplikace

Editoval zacatecnik (11. 6. 2010 10:29)

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

zacatecnik napsal(a):

Máte nějaké tipy jak Nette aplikace zrychlit?
související: https://forum.nette.org/…ost-aplikace

Vo vseobecnosti profiluj. Pridaj do konfiguracie PHP:

xdebug.profiler_enable = 1
xdebug.profiler_output_dir = /tmp
xdebug.profiler_output_name = cachegrind.out.%H%R

a vysledny subor otvor v (linuxovom) programe kdesdk-kcachegrind (mozno je aj iny). Vystup potom moze vypadat aj takto:

Editoval srigi (11. 6. 2010 11:00)