Nette → distribuce jako PHP extension?

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Ahoj,

objevil jsem zajímavou věc pro přeštění článku http://www.phpclasses.org/…ormance.html mě napadlo, co zkusit distribuovat Nette jako PHP extension, pomocí http://www.phpcompiler.org/. Co vy na to?

Mikulas Dite
Člen | 756
+
0
-

To by na 3rd party hostingu mohl být problém, protože poskytovatel nedovolí jejich instalaci (skoro nikdy). A pro development mám osobně radši, když si můžu kód frameworku projít, dá se z toho hodně vyčíst.

LM
Člen | 206
+
0
-

PHPCompiler neznám, ale určitě to nebude jednoduchý pod tím Nette zkompilovat. Třeba pod HipHop se mi jakž takž povedlo rozjet Texy! (chce to pár úprav a stejně na některých textech spadne), výpis Nette requirements checkeru vypadá na HPHP takhle (ikdyž PCRE a ICONV tam určitě je, jen je to špatně detekuje), což je celkem hrůza.

edit: Vypadá to že to nebude tak zlý, většina rozšíření je k dispozici, funkce extension_loaded vrací TRUE jen na mysql, curl, spl a bcmath a get_loaded_extensions rovnou vyhazuje vyjímku f_get_loaded_extensions is not going to be supported: extensions are built differently, takže tady checker selhává.

Editoval LM (23. 2. 2010 19:37)

pekelnik
Člen | 462
+
0
-

Určitě by to byl zajímavý experiment – zajímalo by mě zda se z bleskové rychlosti Nette dá ještě něco ukousnout. Ovšem o masovém nasazení pochybuji.

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

pekelnik napsal(a):

Určitě by to byl zajímavý experiment – zajímalo by mě zda se z bleskové rychlosti Nette dá ještě něco ukousnout. Ovšem o masovém nasazení pochybuji.

IMHO to nema ziadny zmysel – problem s rychlostou aplikacie je zvycajne uplne inde.

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Myslel jsem to spíš pro lidi, co mají na server přístup. A také spíš jako pokus. Byl by to rozhodně jeden z prvních frameworků, který by něco takovéhoto dělal. :) Velmi rychlý a nyní ještě rychlejší. :)

Editoval honzakuchar (23. 2. 2010 20:19)