Nette sandbox na hostingu forpsi

vlkodlak
Člen | 160
+
0
-

Zdravím pánové,

prosím o pomoc s pochopením kde je chyba. Stahl jsem sandbox s ukázkou přihlášení

composer create-project nette/sandbox     nazev-projektu

a vytvořil na locale. Zde vše funguje dle očekávání. Přidaní dvou účtu vlk / vlkodlak, vlk2 / 123456789.
Do chvíle než jsem přenesl kód na hosting forpsi. Po zadání jména a hesla, proběhnou tyto tři kroky

  1. Přesměrování admin:sing:in, dotaz na databázi, nalezení uživatele a jeho přihlášení (zelený panáček)
  2. Přesměrování na admin:dashboard:default, ovšem zde již uživatel odhlášen a tak následuje další přesměrování
  3. Finální přesměrovaní zpět na úvodní obrazovku pro přihlášení uživatele

Online test verze je vidět na http://www.vlkodlak.com

EDIT: Při testu na mobilním telefonu s androidem vše funguje, při testu google chrom na pc výše popsaný problém

Editoval vlkodlak (10. 9. 2023 21:31)

vlkodlak
Člen | 160
+
0
-

na konec pomohl zcela nelogicky krok … přeinstalace prohližeče internetu

mystik
Člen | 292
+
+1
-

Nepouzivas (nepouzival jsi) tam nejake redirectPermanent? Permanentni redirecty si browsery pamatuji a pak presmeruji mezi temi URL vzdycky (vubec se pak neptaji serveru zda redirect jeste plati). A u Chrome se jich skoro neda zbavit.

jeremy
Člen | 50
+
0
-

Nestaci v takovem pripade v dev konzoli zapnout „disable cache“ (vetsinou v „network“ sekci)?

mystik
Člen | 292
+
0
-

Z mé zkušenosti to prostě někdy nefunguje

vlkodlak
Člen | 160
+
0
-

mystik napsal(a):

Nepouzivas (nepouzival jsi) tam nejake redirectPermanent? Permanentni redirecty si browsery pamatuji a pak presmeruji mezi temi URL vzdycky (vubec se pak neptaji serveru zda redirect jeste plati). A u Chrome se jich skoro neda zbavit.

stahl jsem

composer create-project nette/sandbox     nazev-projektu

tj přepokladam, že se použivají jen ->redirect

Zatím jsem došel k dalšímu poznání … v zoufalosti hledání možné příčiny jsem zkusil přeinstalovat jeden z prohlížečů (google chrom) a vše začalo fungovat, ale při použiti (firefox) žádná změna a jsou vytvořené tři různé session tj z toho usuzují, že ověřený uživatel je propsán do první, která není předaná dal neb u googla je vytvořena pouze jedna session a funguje u přihlašení.

vlkodlak
Člen | 160
+
0
-

jeremy napsal(a):

Nestaci v takovem pripade v dev konzoli zapnout „disable cache“ (vetsinou v „network“ sekci)?

pro přenos a logování použivam session, ale zkusim a pokud nejaká změna dam vědět

Editoval vlkodlak (25. 9. 2023 0:02)

vlkodlak
Člen | 160
+
0
-

tak řešením je to, že přes různá přesměrování a proxy na forpsi se nepřenáši nodnota PHPSESSID

řešení, které mi pomohlo doplnit jméno session v common.neon

...
session:
	name: vlkodlak
...

kdy se vygeneruje proměna např: vlkodlak=dgosb4u8p9l37kbdffsh1mk5oh … s tím že hodnota se přenese a je použita pro vygenerování session a uchování uživatele

Editoval vlkodlak (3. 9. 2023 22:21)