Neni naky nette cms klidne i placeny

dehtak
Člen | 113
+
0
-

Uz se rejpu v tech mejch strankach vic jak 3 roky. A porad je nedokazu dodelat.Nemam na to bouhzel cas. Hledam cms postaveny na Nette. Je to pro stranky kina. Jde mi jen o oditaci a upravu stranek. Ja si do toho vlozim svoje zozsireni pro kino ktery mi tam automaticky zobrazuje vysilane filmy co mam napsany pro Nette.

Editoval dehtak (7. 6. 2023 18:21)

dakur
Člen | 493
+
0
-

Wordpress snad neni ani bezpecnej

Máš pro toto tvrzení nějaký podklad? 🙂 Jako vývojář WP moc nemusím, ale z uživatelského pohledu je skvělý a jediný problém s bezpečností, pokud vím, je to, že si tam někdo nainstaluje tunu pluginů, přičemž některé z nich třeba vyvíjí jeden člověk se slabou znalostí rizik zápisu do filesystemu a podobně. Takže pokud si dáš pozor při výběru pluginů (a témat), měl bys být v pohodě. Já provozuju pár instancí už léta a bez problémů.

dakur
Člen | 493
+
0
-

Ale taky teda záleží, co od toho chceš. WP je super na blog nebo prezentační stránky, ale větší aplikaci bych v tom dělat nechtěl.

Václav Pávek
Backer | 97
+
0
-

Jaké máš požadavky na CMS? Nestačila by nějaká jednoduchá administrace a zbytek si doprogramovat dle potřeb? Nebo chceš klikat?

Pavel Kravčík
Člen | 1180
+
0
-

Přijde mi, že není jasné, proč to vlastně děláš sám. Jestli Tě bavilo, chtěl si ušetřit nebo si to chtěl mít přesně na míru. A pak se potácíš zprava doleva a ani Tobě není jasné čeho a jakými kroky toho chceš vlastně dosáhnout. A z toho pramení ta frustrace, s Nette ani WP to nemá moc společného. WP by pro Tebe byla dobrá volba, většinu věcí (co se nechceš učit) už to má vyřešenou. A tuším je tam možnost „prasit“ si custom věci lehce v PHP či HTML. Že to rovnou zavhrneš, není problém celkem dobré rady… tak nemá cenu hanit někoho, že se Ti pokusil pomoci výše. :)

Napiš si nějakou specifikaci, co bys chtěl aby to umělo. Poptej několik firem, domluv se a jdi po výsledku. Na tohle by určitě stačil i nějaký začínající vysokoškolák. Třeba jen použít random editor a výsledný JSON přeložit na komponenty a HTML, nic extra složitého by to nemuselo být.

Ozzrel
Generous Backer | 51
+
0
-

No není třeba to vzdávat, když už něco umíš. Podle toho co píšeš tak v podstatě nemáš vývojové prostředí a vše testuješ až na produkci. Tak asi bude stačit jen to trochu poladit a rozchodit si testovací provoz u sebe a pak na produkci nahrávat úspěšné pokusy. To jde celkem snadno i bez Dockeru který taky nemusím protože je na Windows dost línej.

m.brecher
Generous Backer | 736
+
0
-

@dehtak

Dulezitej je pro me fakt ten nahled s prepinanim desktop tablet telefon.
Kdyz uz nic, tak aspon aby to melo filemanager a rich text editor.

Responzivní design, text editor, správa obsahu, to v Nette není, to si musíš sám udělat, nebo použít nějaké komponenty třetí strany a rozchodit to v Nette. Bohužel jenom Nette na vytvoření moderního responzivního CMS webu absolutně nestačí. Pokud se k programování dostaneš jen jednou za čas, tak si myslím, že jak píšeš je to ujetý vlak, který nejde dohnat.

Jenom vyvíjet v Nette znamená instalaci a nějaké úplně základní znalosti Apache, MySQL, PHP, Composer, Nette. I když Docker a javascriptové frameworky nepotřebuješ, pořád je tam složitostí víc než dost. Responzivní design je náročný obor, který ale také musíš zvládnout.

Pro Tebe by asi byla ideální cesta WP + mít po ruce konzultanta na WP, který by Ti průběžně radil jak nějaké složitější věci udělat a ty jednodušší si dělat sám.

Editoval m.brecher (6. 6. 2023 16:04)

Rybajz
Člen | 11
+
+4
-

@dehtak Ahoj,
poslal jsem mail. S kolegou roky vyvíjíme vlastní CMS nad Nette. Říkáme mu Dragon. Před mnoha lety jsme chvíli jeli na WP, ale z pohledu vývojářského nás docela štval. Tak jsme začali dělat vlastní systém nad Nette a Doctrine a stavíme na něm téměř vše. Od webíků po portály.