Ladění SQL pomocí Tracy, když příchozí požadavky nejsou z browseru

DefenestrationPraha
Člen | 110
+
0
-

Mám situaci, kdy bych potřeboval zjistit, jak dlouho mi trvají různé databázové operace, na což je v normálním nasazení skvělý Tracy bar.

Jenže to moje nasazení není typické. Nejde o přístup, který uživatel dělá pomocí prohlížeče, ale o zpracování dat, která zasílají jiné počítače pomocí CURLu. Toto API nejvíce vytěžuje můj systém a potřeboval bych jej odladit na „ostrých“, nesimulovaných datech ze zkušebního provozu.

Můj ideál by byl, nastavit si Tracy tak, aby při přístupu na některé prezentéry vygenerovala kompletní zprávu včetně právě Tracy baru, kterou by mi pak nějakým způsobem zaslala e-mailem či jinak, a já si ji mohl proklikat a prohlédnout stejně, jako to jde v browseru. Ale nevím, jak na to.

Díval jsem se na dokumentaci, ale z ní mám dojem, že odesílání informací e-mailem je podporováno jen pro chyby a reportáž o normálním průběhu spojení to poslat/vygenerovat neumí.

dTTb
Člen | 30
+
0
-

Nepomohlo by neco takovyhleho: https://forum.nette.org/…cli-requestu

Marek Bartoš
Nette Blogger | 1175
+
0
-

To co vidíš v Tracy baru je obvykle jen vizualizace dat, které jsou na tom zobrazení nezávislé – dají se zobrazit i jinak. V tvém případě bude nejjednodušší si v databázové vrstvě nastavit logger, který ti zaloguje sql přes Tracy. Jak takový logger přidat nejspíš najdeš v dokumentaci své oblíbené databázové vrstvy (nette/database, nextras/dbal, dg/dibi, …)

Marek Bartoš
Nette Blogger | 1175
+
+1
-

Ale po pěti měsících už bude na odpověď asi pozdě :D

DefenestrationPraha
Člen | 110
+
0
-

Marek Bartoš napsal(a):

Ale po pěti měsících už bude na odpověď asi pozdě :D

Naopak, ten projekt je rozsáhlý a příslušný kus jsem zatím odložil „na později“. Budu vděčen za navedení k příslušné dokumentaci pro nette/database.

Marek Bartoš
Nette Blogger | 1175
+
0
-

Hmm, tak v dokumentaci tohle asi chybí, ale našel jsem svůj starý příspěvek ukazující, jak se to dá vyřešit :D https://forum.nette.org/…administraci#…
A vypadá to, že by to i mohlo fungovat