Nextras\ORM – nefunkční zápis do DB

Leon_cz
Člen | 4
+
0
-

Dobrý den,
mám problém xd. Snažím se vložit data do databáze jak dělám dennodenně, ale z ničeho nic mi vyskakuje chyba:

Když si ale dumpnu proměnnou tak mi to vypíše i s nastavenou hodnotou

v dumpu to je všechno v pořádku a trycybar ten příkaz do DB napíše také správně:

Eror vypíše SQL příkaz takto:

INSERT INTO `car` (`name`, `top`, `state`, `vehicle_type`, `model`, `engine`, `VIN`, `STK`, `fuel_type`, `gearbox_type`, `price`, `full_price`, `mileage`, `manufacture_year`, `color`, `seats`, `doors`, `book`, `country`, `history`, `other_info`, `four_x_four`, `deduction`, `equipment`, `date`, `brand_id`, `body`) VALUES ('Opel Astra 160kw', 0, 0, NULL, 'Astra', '160kw', 'LKJLKFAJJSALKJ', NULL, 0, NULL, 150000.0, 150000.0, 50000.0, 2011, NULL, NULL, NULL, 1, NULL, NULL, '', 0, 0, NULL, '2023-02-18 16:00:03.233740', 7, NULL)

Z nějakého důvodu plný NULL.

Neví někdo co může být za problém?

Marek Bartoš
Nette Blogger | 1172
+
0
-

Podívej se pozorně na dumpnutý command a na ten co spadnul. I jiné hodnoty než 0 se ti změnily na null. Nejspíš to bude jiný objekt

Editoval Marek Bartoš (18. 2. 2023 16:47)

Leon_cz
Člen | 4
+
0
-

Marek Bartoš napsal(a):

Podívej se pozorně na dumpnutý command a na ten co spadnul. I jiné hodnoty než 0 se ti změnily na null. Nejspíš to bude jiný objekt

To mě také napadlo, ale dump provádím na stejný objekt.

bdump($car);
$this->carRepository->persist($car);

V persist to padne.

Leon_cz
Člen | 4
+
0
-

Vyřešeno

děkuji za rychlé odpovědi,
problém byl v proměnné ale trochu jinak.
V constructoru jsem dosazoval nějaké hodnoty do proměnné, pak si po odeslaní formuláře vytvářel nový objekt a tím to nějak pokazil.