Chyba pri spustení projektu

Takeshi
Člen | 596
+
+1
-

Ahojte, stiahol som xampp najnovšiu verziu a otvoril som na localhoste nette projekt … následne mi napísalo chybu …

<?php
Creation of dynamic property Tracy\DefaultBarPanel::$cpuUsage is deprecated
?>

neviem si da5 rady … pls help

Takeshi
Člen | 596
+
-1
-

Nemôžem ani vytvoriť nový projekt cez composer … ukáže mi chybu …
CHYBA

Marek Bartoš
Nette Blogger | 1165
+
0
-

Aktualizuj si Tracy.

Takeshi
Člen | 596
+
-2
-

Marek Bartoš napsal(a):

Aktualizuj si Tracy.

Zdá sa, že ani to mi nejde … ospravedlňujem sa, ale s nette robím len ako hobby … zatiaľ
tracy

Milo
Nette Core | 1283
+
0
-

Takeshi napsal(a):
Zdá sa, že ani to mi nejde … ospravedlňujem sa, ale s nette robím len ako hobby … zatiaľ
tracy

Ten link nefunguje.

Takeshi
Člen | 596
+
0
-

Milo napsal(a):

Takeshi napsal(a):
Zdá sa, že ani to mi nejde … ospravedlňujem sa, ale s nette robím len ako hobby … zatiaľ
tracy

Ten link nefunguje.

Mne tento link funguje. Ale to uý nie je podstatné. Všetko som vyriešil tak, že namiesto najnovšej verzie xampp (php 8.2) som si stiahol staršiu verziu s php 8.0
⇒ niekde som čítal, že si to vyžaduje PHP … 7,4 <= x < 8,2 … neviem, či som ten článok správne pochopil, kedže bol po anglicky, ale znížil som PHP ver a ide to … BTW … podarilo sa mi urobiť aj update na tracy

> ĎAKUJEM všetkým za podpovede/ pomoc !!!

Marek Bartoš
Nette Blogger | 1165
+
+1
-

Mne tento link funguje

Protože jsi přihlášený ke svému účtu. Když chceš sdílet veřejně, tak si o to na webu musíš při generování odkazu říct.

som si stiahol staršiu verziu s php 8.0

To není řešení, jen dočasný workaround

niekde som čítal, že si to vyžaduje PHP … 7,4 <= x < 8,2

Tracy stejně jako celé Nette podporuje PHP 8.2 už od vydání, viz https://github.com/…s/tag/v2.9.5
Je třeba ale mít aktuální verzi.

Budu předpokládat, že používáš pro instalaci a aktualizaci závislostí Composer. Měl bys znát tyhle commandy:

  • composer update – aktualizuje závislosti (v rámci limitů version constraints které máš ty a knihovny na kterých závisíš v composer.json)
  • composer outdated ti vypíše, které knihovny nejsou aktuální
  • composer why-not tracy/tracy 2.9.5 ti vypíše, co ti blokuje aktualizaci na tracy/tracy 2.9.5 (pokud ti composer aktualizaci nedovolí)

Pokud aktualizovat nejde, tak je třeba aktualizovat knihovny, které Tracy vyžadují.
Ideálně úpravou knihovny a vydáním nové verze, případně instalací forku (jehož instalace se dá vynutit v composer.json, viz https://getcomposer.org/…ositories.md#…).
Nejjednodušší (dočasný) workaround je ale pomocí aliasu, např. "tracy/tracy": "2.9.5 as 2.8.0" – „nainstaluj verzi 2.9.5, ale tvař se, že instaluješ 2.8.0“. To však nemusí fungovat, pokud je knihovna vyžadující 2.8.0 opravdu nekompatibilní.