PHP 5.1.6

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Kenn
Člen | 110
+
0
-

Nezkoušel nááhodou někdo Nette na PHP 5.1.6? Mám skoro hotový web, zákazník mi poslal údaje na FTP a web běží na PHP 4.4 (!!!) s tím, že mi velkoryse nabídli přechod PHP 5.1.6

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

Řekni si hostingu o navýšení verze PHP, s tím, že 5.1.6 je 3,5 roku staré.

Pokud se budou vykrucovat, jednoduše přejdi na jiný hosting, protože hostingem s tak starou verzí PHP nemá cenu se zabývat.

Kenn
Člen | 110
+
0
-

To je samozřejmě běžné řešení a kdyby bylo jenom trochu možné, hned bych ho aplikoval. Každopádně doufám, že aspoň Dibi a Nette Forms pojedou i na této verzi když už bude mít framework problémy.

v6ak
Člen | 206
+
0
-

Příště si ošetři provozní podmínky předem, aby staré PHP apod. bylo pouze problémem zákazníka.

OT: Z domény Tvého webu jsem vynechal „ino“ :D

Kenn
Člen | 110
+
0
-

Ono je to právě takový kšeft pro známého a o to je to horší. Kdybych za ním teď přišel, že mu na to kašlu, asi by to nevypadalo nejlíp :) No co, je na čase se zase „naučit“ čisté PHP.

v6ak
Člen | 206
+
0
-

Pak snad nebude mít problém se změnou hostingu, ne?

„No co, je na čase se zase „naučit“ čisté PHP.“
Nezávidím.

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

Předělávat web kvůli verzi PHP na hostingu je nesmysl. Dupnul bych si. Vždyť jde o pár set korun ročně.

Kenn
Člen | 110
+
0
-

v6ak napsal(a):

Pak snad nebude mít problém se změnou hostingu, ne?

Nejde o to, zda by měl problém. Upravuji web, který běží na subdoméně webu opava.cz a pochybuju, že celý web města přejde na jiný hosting. Dneska se s ním pobavím, snad si dupne on a donutí hostéra k upgradu, ale pochybuju. Hostér mi velkoryse nabídl zřízení testovací domény, abych si potvrdil, že Nette na 5.1.6 opravdu nejede. Nejedou ani Nette formuláře, takže se vracím o tři roky zpátky, kdy byl pro mě framework sprosté slovo.

LuKo
Člen | 116
+
0
-

Nebyl by hostér ochotný nasměrovat doménu 3. řádu xxx.opava.cz na server, který podporuje PHP 5.2+?

v6ak
Člen | 206
+
0
-

„pochybuju, že celý web města přejde na jiný hosting“
V čem je problém? Doména je druhého řádu, takže stačí zřídit nový hosting a ne něj nasměrovat doménu, ne?

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

To je doména třetího řádu, fakt není problém někam přesměrovat DNS.