nextras-orm-generator z console

prog1
Člen | 45
+
-2
-

Ahoj,

mohl by mi prosím někdo poradit co mám ještě upravit, abych mohl Nextras ORM generátor spustit z console (podobně jako v Symfony). Předem díky za rady.

Ve složce vendor mám nextras a složku contribute a v té → nextras-orm-generator. V rootu mám složku bin a v ní soubor console takto:

#!/usr/bin/env php
<?php
declare(strict_types = 1);
require __DIR__ . '/../vendor/autoload.php';
exit(App\Bootstrap::boot()
   ->createContainer()
   ->getByType(Contributte\Console\Application::class)
   ->run());

Ta mi chodí:

Console Tool

Usage:
  command [options] [arguments]

Options:
  -h, --help            Display help for the given command. When no command is given display help for the list command
  -q, --quiet           Do not output any message
  -V, --version         Display this application version
      --ansi|--no-ansi  Force (or disable --no-ansi) ANSI output
  -n, --no-interaction  Do not ask any interactive question
  -v|vv|vvv, --verbose  Increase the verbosity of messages: 1 for normal output, 2 for more verbose output and 3 for debug

Available commands:
  completion  Dump the shell completion script
  help        Display help for a command
  list        List commands

Nextras jsem nakonfiguroval v neonu s využitím https://nextras.org/…config-nette takto:

extensions:
    nextras.orm: Nextras\Orm\Bridges\NetteDI\OrmExtension

nextras.orm:
    model: App\Model
Felix
Nette Core | 1185
+
0
-

Duplicita k puvodnimu vlaknu https://forum.nette.org/…-common-neon

Prosim nevytvarej dalsi vlakna a nemaz odpovedi v predchozich.

prog1
Člen | 45
+
0
-

Za to další vlákno se omlouvám, ten common.neon v nadpise v původním vlákně by neměl být, já ho smazat nemůžu.
Jde mi jen o to jak použít nextras ORM generátor, kromě odkazu mě nikdo zatím neporadil.

Šaman
Člen | 2633
+
0
-

Ono tohle je fórum Nette frameworku. Nextras jsou sice doplňky pro Nette, ale neoficiální. Takže je otázka, kolik lidí to aktivně používá.

Zrovna možností jak používat datábze v Nette je docela dost:

  • staré Dibi (Davidova knihovna, stále podporovaná)
  • Nette Database Core (knihovna pro připojení a základní dotazy, vhodná i pro obskurní databáze)
  • Nette Database Explorer (rozšíření o možnost snadného travezrování mezi tabulkami a skládání složitějších dotazů; vyžaduje nějaké konvence na straně databáze)
  • NotORM (PHP knihovna, která inspirovala k vytvoření Exploreru nativně pro Nette)
  • LeanMapper (ORM pro Dibi, který myslím nepoužívá mnoho lidí, ale mně na něm běží docela velká aplikace o kterou se starám)
  • Nextras ORM (o něm ti já moc neřeknu, je to ORM nad Nette Database od autorů doplňků pro Nette)
  • pak vím nejméně o dalších dvou ORM, které se možná už přestaly podporovat

Jediné, co opravdu bez diskuze patří na tohle fórum jsou obě Nette Database. A protože Dibi je Davidova knihovna, která před Nette Database byla braná jako víceméně oficiální, tak nejspíš i Dibi. Na to ti tu vždycky někdo odpoví. To ostatní už má více či méně volnou vazbu na framework, ale není to Nette.

(A navíc ty se ptáš na Generátor, nikoliv přímo na ORM. To je další zúžení dotazu. Vpodstatě doplněk pro doplněk. Když jsem si s Nextras ORM zkoušel hrát, generátor jsem vůbec nepoužil.)

Editoval Šaman (28. 1. 2022 11:31)