vložení bloku definovaného v layoutu končí chybou „Cannot include undefined block ‘condition’“

Raptor
Člen | 3
+
0
-

Ahoj. Potřeboval bych poradit jestli je tohle možné nějak vyřešit. Nedaří se mi zavolat blok kódu importovaného v layoutu, nebo importovaného kdekoliv jinde než přímo v šabloně, kde blok volám.

mám šablonu extendedForm.latte v kterém mám definované bloky kódu:

{define condition $name} aaa: {$name} {/define}
{define select $name} bbb: {$name} {/define}

dále mám hlavní layout @layout-hlavni.latte kde importuji extendedForm.latte a pod ním vkládám content nějaké konečné šablony.

{import "extendedForm.latte"}
<body>
{include content}
</body>

pak mám další layout v libovolném modulu, třeba layout-modul1.latte v kterém je pouze odkaz na hlavní layout

{layout ../@layout-hlavni.latte'}

a v poslední řadě šablonu modul1/akce.latte kde bych rád použil definované bloky kodu z extendedForm.latte

{block content}
	<div class="hlavni__blok--obsah">
		{include condition klient}
		{include condition nova_osoba}
		{include select firma}
	</div>
{/block}

Pokud bych v akce.latte importoval ExtendedForm.latte, tak to funguje jak má. Jenže to bych potom musel dělat ve všech šablonách, kde to chci použít. Nevíte prosím kde je problém? Hrozně často by se mi to hodilo, ale už dlouho nemůžu přijít na to, proč to nefunguje. Pro upřesnění, končí to chybou Cannot include undefined block ‚condition‘

  • Zkoušel jsem import extendedForm.latte přesunout do layout-modul1.latte, ale to také nepomohlo.
  • Potom jsem ještě zkoušel {import with blocks}, žádná změna, ten tag jsem asi nepochopil správně.
  • Používám aktuálně verzi latte 2.10.3

Editoval Raptor (31. 3. 2021 18:16)

David Grudl
Nette Core | 8116
+
+1
-

Myslíš že bys to mohl nahodit sem https://fiddle.nette.org/latte/ a poslat odkaz?

Raptor
Člen | 3
+
0
-

Díky za odpověď. To je paráda, že i latte má fiddle. O tom jsem nevěděl.

https://fiddle.nette.org/latte/#…

Zdá se, že to funguje. Takže problém bude někde na mé straně. Nemůže to předávání nějak ovlivnit Nette?

Ještě mě napadlo, měl bych se správně dostat k definovaným blokům i uvnitř šablony komponenty?

Editoval Raptor (2. 4. 2021 12:58)