Jak nevypisovat latte proměnnou

joseff
Člen | 233
+
0
-

Ahoj, toto už asi neplatí (https://forum.nette.org/…vypisovat-ji) a já nejsem schopný přijít na to jak proměnou prostě nevypsat, ale navýšit jí v cyklu. díky za radu.

dakur
Člen | 493
+
+1
-

@joseff Ahoj, proč by to neplatilo? Proč to prostě nevyzkoušíš? :-) Viz fiddle: https://fiddle.nette.org/latte/#…

joseff
Člen | 233
+
0
-

Díky, nechtěl jsem používat {php mám pocit že to je krajová možnost. A to první mi přijde spíš jako že zakládáš novou proměnou. Ale díky za radu každopádně!!

dakur
Člen | 493
+
+1
-

Ano, je to jakási krajní možnost. Já třeba preferuju si data nachystat ještě před šablonou a do ní potom nalít už hotovou strukturu, kterou jenom projdu foreachem – šablona totiž není určená k práci s daty, ale k renderování. Jsou ovšem případy, kdy se to hodí – proto tam ty možnosti Latte obsahuje.

David Grudl
Nette Core | 8082
+
0
-

Je to přejmenované na {do …}, aby to jako krajní možnost nepůsobilo.

Kamil Valenta
Člen | 752
+
+3
-

David Grudl napsal(a):

Je to přejmenované na {do …}, aby to jako krajní možnost nepůsobilo.

Tý jo, jsem jediný, kdo by na řádkách níž hledal {while} nebo {loop}?
Nebyl by lepší třeba {eval $num++}?

David Grudl
Nette Core | 8082
+
0
-

Teď nerozumím.

Kamil Valenta
Člen | 752
+
0
-

Makro {do …} pro vyhodnocení PHP má pro mne zavádějící název, nepoužívám jej, nemám jej zažité a když bych na něj narazil v šabloně, myslel bych si, že někde později bude v šabloně nějaké {loop …} nebo {while …}

Proto jsem se ptal, zda by pro vyhodnocení PHP nebylo lepší makro {eval …} než {do …}

David Grudl
Nette Core | 8082
+
0
-

Jo takto.

No eval má jinou sémantiku, vyhodnotí kód uložený v proměnné. A nic lepšího mě nenapadlo.

dakur
Člen | 493
+
+8
-

Já bych taky čekal, že {do ...} souvisí s {while}, kor když jeden ze základních statementů (…jak se to česky?) Latte je, že je to vlastně PHP kód. 🙂 Takže mi dává perfektní smysl nechat {php ... }, pakliže ovšem vícero vývojářů nevzneslo požadavek na jiné slovo..

Editoval dakur (22. 3. 2021 16:52)

Šaman
Člen | 2632
+
0
-

Eh, jdu jen tak kolem a musím říct, že makro do bych také jednoznačně zařadil mezi cykly. Že je to přejmenované php mi uniklo.

dms
Člen | 87
+
+3
-

Makro {php není deprecated a funguje pořád. Jen zmizelo z dokumentace. Z úvodu latte:

Neděláme si legraci, opravdu syntax Latte už znáte. Je totiž úplně stejná, jako syntax PHP. Nemusíte přemýšlet, jak se co píše v Latte. Prostě to zapíšete, jak už umíte.

je pak makro {do trochu v rozporu s tímto tvrzením :)