Nejasnosti ohledně snippetů

medhi
Generous Backer | 255
+
0
-

Mám pár otázek ohledně snippetů:

1. Proč snippety ke své identifikaci používají atribut id a ne třeba data-nette-snippet? Je to z historických důvodů nebo to má nějaká jiná úskalí? Trápí mě, že nemůžu udělat snippet z libovolného tagu, protože už tam id používám.

Pokud je to z historických důvodů, možná by to šlo vylepšit i se zpětnou kompatibilitou.

2. n:snippet a n:inner-snippet se zdají být totožné, protože snippet ze své podstaty mění pouze svůj vnitřek. Ale pro nováčka to může dělat zdání, že vnitřek překresluje n:inner-snippet a n:snippet překreslí i tag.

chemix
Nette Core | 1296
+
0
-

@medhi jen otazka bokem, k cemu ty pouzivas id?

chemix
Nette Core | 1296
+
0
-

btw: k tomu inner a outer a dalsi options mel @jahudka jeste nejake dotazy a napady na zlepseni pro moznosti dynamickych snippetu

dakur
Člen | 493
+
0
-

Před rokem jsem něco podobného řešil: https://github.com/…n/issues/242 (odkazy do zdrojáku jsem tam tehdy neprozřetelně směřoval na master branch, takže nefungují)

medhi
Generous Backer | 255
+
0
-

chemix napsal(a):

@medhi jen otazka bokem, k cemu ty pouzivas id?

Snažím se nepoužívat, ale z principu by volné být mělo. Může se stát, že použiješ třeba externí JS knihovnu, která se umí třeba navěsit pouze na prvek na základě jeho ID. Šance, že se ti to zkoliduje je malá, spíš mi to vadí z důvodu, že to není moc systémové :)