Tracy == Laravel Telescope?

ajda2
Člen | 66
+
0
-

Zdravím všechny,
narazil jsem na super tool Laravel Telescope z Laravel frameworku.

Neexistuje nějaká alternativa pro Tracy v Nette?
Nevím, jestli to znáte, ale v podstatě jde o kompletně stejnou funkcionalitu jako je Tracy Bar.
S tím rozdílem, že běží na samostatné statické URL a zaznamenává jednotlivé requesty.
Meta data requestů pak jde procházet, porovnávat atd.

Přijde mi to hodně šikovné a hlavně přehlednější, než Tracy Bar.

Hledal jsem info, jestli už něco takového neexistuje a bohužel jsem nenašel.
Neznám backend Tracy Baru, ale nebylo by něco takového možné?
Když se na to podívám úplně obecně, tak jde vlastně o současnou funkci s jiným designem a stackování jednotlivých requestů.
Vím, že je to hodně naivní pohled, ale třeba to půjde :-)

Díky za jakékoliv info.
Pokud by nic takového neexistovalo, tak bych se pokusil o implementaci sám, ale nerad bych řešil něco, co už třeba je.

Felix
Nette Core | 1186
+
+2
-

Ahoj, podle popisu funkcnosti bych rekl, ze by to Tracy s nejakou upravou mohla umet. Zalezi jestli by to prislo i @DavidGrudl zajimave.

ajda2
Člen | 66
+
0
-

Felix napsal(a):

Ahoj, podle popisu funkcnosti bych rekl, ze by to Tracy s nejakou upravou mohla umet. Zalezi jestli by to prislo i @DavidGrudl zajimave.

Letmo jsem se podíval do zdrojáků Tracy a Bary mají v sobě RAW data bez HTML.

Pokud teda existuje v Tracy Baru nějaká událost před samotným vykreslením, nebo kdy dojde k „zakonzervování“ jejího stavu, tak by to šlo řešit snad i bez úprav v Tracy.

Kdyby to nebylo pro @DavidGrudl a komunitu zajímavé, tak bych to řešil pouze pro sebe a pak zveřejnil výsledek.
Mě osobně to přijde užitečné.
Je to asi už teritorium profilerů, ale na druhou stranu, když má Tracy všechny data hezky po kupě, tak proč je nepředat dál?

ajda2
Člen | 66
+
0
-

Dívám se na Tracy\Bar a ten žádné události bohužel nemá.
Takže by se musela vyřešit vlastní implementace skrze dědění?

Třeba mě autor nakopne, jak data jednotlivých panelů získat pro externí zpracování :-)

Václav Pávek
Backer | 97
+
+1
-

Taky jsem si říkal, že by nebylo špatné aby Tracy běžela na nějaké url. Někde jsem to viděl u nějakého profileru a bylo to super. A pecka by bylo kdyby šlo spustit zaznamenaný request.