Generování náhledů na linkovanou stránku

TMScz
Člen | 24
+
0
-

Ahoj, úplně to nesouvisí s Nette, ale spíš obecně – neznáte někdo způsob, jak generovat „náhled“ linkovaných stránek? Myslím tím něco jako když sdílíte link na facebooku, tak se vygeneruje nějaký malý náhled webu + část textu.

Potřeboval bych ve výpisu příspěvků, v případě, že uživatel zadá link na FB, nebo URL nějakého článku, zobrazit podobný „náhled“ na linkovanou stránku. Nevím jak se to technicky řeší, tak se ptám, jestli to jde s nějakým pluginem do nette, popř. nějak čiste v PHP…

Za jakékoli rady díky :)

David Matějka
Moderator | 6445
+
+1
-

obvykle fb nezobrazuje „nahled“ webu (tedy ze by delal screenshot), ale obrazek uvedeny v og:image tagu

TMScz
Člen | 24
+
0
-

David Matějka napsal(a):

obvykle fb nezobrazuje „nahled“ webu (tedy ze by delal screenshot), ale obrazek uvedeny v og:image tagu

Ja ani nemyslel ze by to nejak screenoval, jen jsem nevedel jak to popsat… Takovy perex to je proste pro me :) Ale to jsem asi hledal, tohle jsem nikdy nepouzival, ty OG tagy uplne neznam. Takze staci ziskat info z tech tagu a pak je to vlastne asi na me jak si to poskladam a zobrazim… Diky za nakopnuti, projdu si to… jeste ze tohle forum existuje :)

petr.pavel
Člen | 533
+
+1
-

Existují služby, které si přes API zavoláš a oni screenshot udělají. website screenshot service, případně free website screenshot service.

TMScz
Člen | 24
+
0
-

petr.pavel napsal(a):

Existují služby, které si přes API zavoláš a oni screenshot udělají. website screenshot service, případně free website screenshot service.

Diky, ale ja mel na mysli to co psal David, nejde mi o screeny.. kazdopadne diky za tip:)