minifikování HTML obalením šablony do blocku – nefunguje filtr replaceRE

Foobar
Člen | 3
+
0
-

Zdravím,

potřebuji minifikovat HTML obalením hlavních šablon do: {block|strip|trim|replaceRE:'/\s\s+/', ''} {/block}

Problém nastal s replaceRE , kdy mi vyhodí chybu:

„Filter |replacere is called with incompatible content type HTML, try to prepend |stripHtml.“

Připojení |stripHtml mi nijak nepomohlo a teď jsem trochu ve slepé uličce, co tam mám špatně?

Předem děkuji za pomoc.

David Matějka
Moderator | 6445
+
0
-

ten první filtr strip by měl dělat to, co potřebuješ. nesnaž se vymazat všechny mezery, takové html moc fungovat nebude :)

a proč vůbec potřebuješ „minifikovat html“?

Foobar
Člen | 3
+
0
-

Jedná se o optimalizaci stránek v rámci optimalizačního balíčku, kde se dělají další úpravy pro rychlejší načítání stránek, vylepšení webu pro SEO, zlepšení indexace atd. Minifikace je jen malá část těchto úprav.

David Matějka
Moderator | 6445
+
+4
-

to je celkem zbytečná optimalizace, která akorát zpomaluje vygenerování stránky. účinnější je gzipování (které předpokládám už probíhá)

teď jsem to pro zkoušku zkusil na html tohohle webu – originál html 19.2KB, bez mezer 18.3KB (-5%). Gzipované originál 6.9KB, gzipované bez mezer 6.7KB (-3%)

Foobar
Člen | 3
+
0
-

Ano to probíhá, replaceRE jsme chtěli dát i kvůli minifikaci JS.

David Matějka
Moderator | 6445
+
+1
-

tak javascript snad negenerujete pres php, ne? tam se provede build predem pres gulp/webpack nebo podobny veci, co umeji minifikovat js kod.