První kroky a hned problém

Sonyc
Člen | 2
+
-1
-

Dobrý den, rozhodl jsem se, že je čas se naučit v nějaké frameworku, kvůli české dokumentaci a doporučením několika programátorů jsem se rozhlod pro Nette 3.
Stáhl jsem si tedy z webu balíček, nastavil Apache a vytvořil si lokální doménu na testování (apache má nasměrované vše do složky /www/ staženého balíčku). Apache i PHP v poslední verzi.

Otevřel jsem si dokumentaci „Píšeme první aplikaci!“ v záložce „Začínáme“ a pustil se do toho.

Až po odstavec „Úklid“ šlo vše skvěle :D. Po nahrazení obsahu souboru se mi nezměnil obsah na webu… v návodu ani zmínka proč :/. Nakonec jsem promazal složku a temp a to zabralo, jupí :). Následný test Tracy, už ze začátku mi bylo divné, že nevidím onen slavný debbuger bar, odmazal jsem tedy dle pokynů jednu složenou závorku. Místo chybového výpisu jsem dostal jen stránku 500. Zašel jsem tedy do bootstrap.php, tam se přeci tracy aktivuje, jsem četl. No, zakomentovaný řádek
$configurator->setDebugMode(false);
jsem nenašel… vůbec :D. Ale místo toho tam byl zakomentovaný řádek s IP pro debbuger, tak jsem přidal localhost a několik IP strojů na kterých vyvíjím. Ale bez výsledku.

Zasekl jsem se tedy na tom, že netuším jak aktivovat Tracy :(, zatím se mi nechce moc pokračovat dál když se zamyslím nad tím, že ta slavná dokumentace je pravděpodobně k velmi staré verzi frameworku a na internetu jsem k verzi 3.0. nenašel moc jiných návodů pro noobíky jako jsem já.

Moc díky za jakoukoliv pomoc nebo nasměrování.

Editoval Sonyc (1. 2. 2020 10:24)

David Matějka
Moderator | 6445
+
+2
-

Ahoj, místo IP adresy tam můžeš dát boolean true, který Tracy zapne vždy. Ale dej si pozor, ať se ti to nedostane na produkci! Pokud nevyvíjíš na localhostu, ale třeba v dockeru, tak doporučuji řídit debug mód tak, že si nastavíš environment proměnnou a na základě její hodnoty pak v bootstrapu debug mód zapneš

Sonyc
Člen | 2
+
0
-

Moc děkuji za rychlou odpověď, jsem trubka a true jsem zkoušel, jen jsem ji psal do uvozovek, stejně jako IP :D.

CZechBoY
Člen | 3608
+
0
-

Co ti vypise napr $_SERVER['REMOTE_ADDR']?

Editoval CZechBoY (1. 2. 2020 18:23)