Odesílání mailů na příjemce *@gmail.com

Kamil Valenta
Člen | 762
+
0
-

Ahoj,
ve všech aplikacích odesílám maily stejně: mailer mám v neonu nastavený na SMTP, autorizace loginem a heslem, SSL. Na poštovním serveru mám účet čistě jen na toto odesílání mailů.

V aplikaci pak už jen měním ->setFrom(…), aby maily chodily z potřebných adres.

Funguje to dle očekávání, maily přicházejí příjemcům, jako odesílatel je vždy uveden ten, kdo byl v setFrom().

Problém nastává tehdy, je-li příjemcem adresa *@gmail.com, SMTP takový mail sice odešle, nevykopne se žádná Exceptiona, ale za chvíli se mail vrátí od MAILER-DAEMON mého SMTP, vrácená chyba je:
554 permanent problems with the remote server gmail-smtp-in.l.google.com

SMTP není úplně můj, využívám svého hostera, takže možnosti konfigurace jsou pro mne omezené.

Gmailu patrně vadí, že adresa v setFrom() má jiné DNS (RDNS? SPF? DKIM? DMARC?) a považuje ji za podvržený spam a odmítne se s prvotním SMTP bavit.

Netušíte někdo, jak to řešit?

P.S. pokud bych přes stejné SMTP odeslal mail, kde odesílatel bude stejný jako login, kterým se k STMP autorizuju, tak to i na gmail.com dojde v pořádku. Takže mu určitě vadí jen ta změna domény v setForm().

Editoval kamil_v (23. 1. 2020 10:42)

David Matějka
Moderator | 6445
+
+1
-

ahoj, nestacilo by ti pouze nastavovat replyTo adresu a to from nechat stejnou s loginem?

Kamil Valenta
Člen | 762
+
0
-

Poštovní klient ale IMHO zobrazí tu z From :( a víš jak to s generovanými maily je, nikdo na ně neodpovídá, takže se replyTo ani nevyužije. Kdyby na něj náhodou někdo odpověděl, tak to dojde správně, ale rád bych podchytil už to, že ten mail bude vypadat jako odeslaný z potřebného mailu.

Pokud se nenajde žádné řešení, předpokládám, že s každou změnou setFrom budu muset měnit i SMTP, aby odpovídal dané doméně.

Editoval kamil_v (23. 1. 2020 12:02)

Václav Pávek
Backer | 97
+
0
-

Hlavička from by měla vždy odpovídat serveru ze kterého byla odeslána, jinak je zaděláno na průšvih – např. na doméně ze které se odesílá bude nastaveno SFP a tvoje SMTP nebude mezi povolenými IP.