Zajímavost z aktivace paypal účtu na donate nette

neznamy_uzivatel
Člen | 115
+
0
-

Allahváč Nabar,
nedávno jsem si založil paypal čistě pro donate nette – k ničemu jinému jsem to nikdy nepoužil.
První převod proběhl OK, teď ale paypal vyžaduje natolik dementní ověření, že jím nejsem schopen projít, tedy pravděpodobně nebude fungovat ani ta opakovaná platba.

Problém je v tom, že asi žijou v nějaké bublině mezi časem a prostorem a v 21. století vyžadují před ověřením OP jeden z následujících dokladů
Bankovní výpis
Výpis od tel. operátora
Účet za elektřinu
Potvrzení o doplatku na bydlení od sociálky (LOL)

:D mazec.

  1. Mám AirBank a Revolut. AirBank papírovou smlouvu ani netiskne, vše se řeší elektronicky, revolut to stejné. A ani v dobách papírových smluv mi měsíční výpisy samozřejmě nikdy nechodily.
  2. OMG (a to nepoužívám často) LOL, komu ještě chodí každý měsíc výpis hovorů?
  3. Chápu, že někdo tohle ještě řeší papírově, nicméně pro mě stejný případ – používám čez online a nic v papírové formě jsem od nich už roky neviděl. A protože jsem na této adrese 4 rokem, tak smlouva nestačí – je stará…
  4. Bohužel nejsem na podpoře a nepobírám od sociálky žádné dávky, ke kterým bych měl „Záznam o vyplacených a přiznaných finančních příspěvcích za posledních 12 měsíců“, abych tak dostatečně důvěryhodně :D prokázal adresu.

Jediný použitelný papír je asi nájemní smlouva, což jim bohužel nestačí. Podotýkám, že jeden z těchto dokladů je nutné zadat PŘED vložením kopie občanky…

Nemám slov…

Asi nejschůdnější cesta bude na měsíc přestat pracovat a požádat si o doplatek na bydlení – s tím lze ověřením projít bez problému :D

Editoval neznamy_uzivatel (8. 9. 2019 9:17)

neznamy_uzivatel
Člen | 115
+
0
-

** Nemám tušení, proč je ta jedna věta tučně, ale není to úmysl a nejde to odstranit..
// ale před těmi 4 body zmizely –

Editoval neznamy_uzivatel (8. 9. 2019 9:09)

Jan Mikeš
Člen | 771
+
+1
-

Resil jsem neco ondobneho pri zakladani americkeho bankovniho uctu a protoze presne jako ty ani jeden z tech dokumentu jsem nemel, vyresil jsem to na obecnim urade, kde mi za par korun vytiskli potvrzeni o tom, ze opravdu mam trvale bydliste v tam kde tvrdim ze mam, pridali razitko a podpis a tohle banka prijala :-).

Petr Parolek
Člen | 455
+
0
-

není takové chování paypalu drzé a porušující ochrani osobních údajů (GDPR)? Neskutečné, co se děje…

Marek Bartoš
Nette Blogger | 1171
+
0
-

@ppar Podle GDPR je zcela v pořádku vyžadovat od uživatele a případně si o něm ukládat cokoli, pokud je zájem oprávněný. V tomto případě paypal vyžaduje prakticky jakýkoli doklad pro ověření totožnosti, což jistě oprávnění zájem je. Teprve kdyby si takový doklad ukládali a využívali ho pro nějaké další zpracování, tak se můžeš ohánět GDPR

neznamy_uzivatel
Člen | 115
+
0
-

@Mabar Ono právě v tomto kroku nejde o ověření identity, ale o buzeraci o krok dříve, než se dostanu k uploadu občanky… S ověřením identity jsem počítal, s „majetkovým přiznáním“ v podobě účtů za elektřinu a telefon ne :)
A už vůbec jsem nepočítal s tím, že mě využívání banky, operátora a distributora elektřiny s elektronickou komunikací vyřadí z používání elektronické peněženky…
A jinak dost pochynuju o tom, že si to neukládají.

Matúš Matula
Člen | 257
+
0
-

a nestacii im ten doklad v elektronickej podobe? uz keby rovno vyzadovali sken, tak si ten elektr. doklad vytlac a znova naskenuj :D