Streemování videa v nette

iru
Člen | 110
+
0
-

Potřebovala bych streemovat video, aby se přímo přehrávalo v prohlížeči. Jedná se konkrétně o videa .wmv .

Ke stahování videa používám tento skript, abych mohla zaznamenávat počet shlédnutí do databáze, ale video se mi pouze stáhne, ale já bych chtěla docílit, aby došlo k přehrávání:

$file = 'upload/Videa/video.wmv';
$file_name = 'video.wmv';
$file_type = 'video/x-ms-wmv';

header('Content-Description: File Transfer');
header('Content-Disposition: filename="'.$file_name.'"');
header('Content-Type: '.$file_type);
header('Content-Transfer-Encoding: binary');
header('Content-Length: ' . filesize($file));
header('Cache-Control: post-check=0, pre-check=0');
header('Pragma: public');
header("Accept-Ranges: bytes");
header('Expires: 0');
readfile($file);

Nevíte někdo, jak to řešit?

Editoval iru (26. 7. 2019 9:29)

Kamil Valenta
Člen | 762
+
+3
-

Tohle je mimo dosah Nette, je to záležitost embedování videa do HTML, můžeš jít cestou HTML5:
https://cs.wikipedia.org/…/HTML5_video

Ale nejsu si jist, zda je formát WMV vhodný.

Nebo, pokud lze, to nahrej na Youtube a embeduj Youtube player.

Editoval kamil_v (26. 7. 2019 9:53)

iru
Člen | 110
+
+1
-

Nejraději bych to dala na youtube, ale to dotyčný tam nechce mít.

tak jsem se dočetla, že pomocí HTML5 nelze embedovat video .wmv :-(

Ale díky za tipy

kamil_v napsal(a):

Tohle je mimo dosah Nette, je to záležitost embedování videa do HTML, můžeš jít cestou HTML5:
https://cs.wikipedia.org/…/HTML5_video

Ale nejsu si jist, zda je formát WMV vhodný.

Nebo, pokud lze, to nahrej na Youtube a embeduj Youtube player.

Gappa
Nette Blogger | 199
+
+1
-

Pak je jedinou možností provést konverzi z WMV do MP4 (resp. do h264/aac). Z hlavy mě napadá třeba:

Určitě bude existovat i něco online, ale to asi nebude dobrý nápad, pokud to video je velké a také většinou nemají žádné nastavení.

dms
Člen | 87
+
+1
-

Video urcite prekonvertovat do mp4 (H.264), to se prehraje prakticky vsude. Jde to konvertovat i na strane serveru pres knihovnu ffmpeg ktera musi byt samozrejma pritomna (lze pak generovat i nahledy nebo screehshoty videa)

iru
Člen | 110
+
0
-

Gappa napsal(a):

Pak je jedinou možností provést konverzi z WMV do MP4 (resp. do h264/aac). Z hlavy mě napadá třeba:

Určitě bude existovat i něco online, ale to asi nebude dobrý nápad, pokud to video je velké a také většinou nemají žádné nastavení.

Díky moc, využila jsem ten první program ke spokojenosti. Konvertovala do .mp4 a vložila do stránky pomocí HTML5

iru
Člen | 110
+
0
-

Díky moc za informaci. Tady je těch videí málo, vkládá se nějaké jednou za čas, tak ta konverze předtím nebude problém, ale jsem ráda za tuto informaci, když budu někdy potřebovat, tak vím, jakou cestou se vydat a co hledat…

dms napsal(a):

Video urcite prekonvertovat do mp4 (H.264), to se prehraje prakticky vsude. Jde to konvertovat i na strane serveru pres knihovnu ffmpeg ktera musi byt samozrejma pritomna (lze pak generovat i nahledy nebo screehshoty videa)