Nastavení metody $configurator->setDebugMode v bootstrap

bicekz
Člen | 20
+
0
-

Dobrý den, mohl bych mít otázku? Píšu bakalářku v Nette podle článku: https://doc.nette.org/cs/quickstart

Mám problém s nastavení Bootstrap, pravděpodobně s $configurator->setDebugMode();

Jestli to dobře chápu, argumenty této metody by by měly vidět lištu Tracy vpravo dole, popřípadě Tracy error v případu chyby? – takto rozumím debug módu.

Můj problém je, že když daný řádek zakomentuji nebo nastavím na false, vůbec se na stránku nedostanu, hází 500 error, i když chybná není.

Chápu něco špatně nebo byste mi dokázali poradit s chybou?
Protože momentálně argumenty setDebugMode vidí vše, ostatní naopak nic. Podle článku to chápu tak, že argumenty by měly vidět debugovací režim Tracy.

Zatím to není důležité, ale nerad bych bakalářku odevzdával v debug režimu s lištou Tracy.

Ještě poznámka – dělám to na hostingu, takže localhost jsem netestoval.

Děkuji za odpověď.

David Matějka
Moderator | 6445
+
+1
-

smazal si cache? koukal ses do log slozky?

bicekz
Člen | 20
+
0
-

Cache jsem smazal.
Log: The page you requested could not be found. It is possible that the address is incorrect, or that the page no longer exists. Please use a search engine to find what you are looking for.

Ale když změním argument na true, stránka už tam v pohodě je.

David Matějka
Moderator | 6445
+
0
-

to je opravdu v logu? neni to spise co se zobrazuje uzivateli? a neni to teda 404 a ne 500?

bicekz
Člen | 20
+
0
-

Omlouvám se, díval jsem se na ten log a chtěl ho zobrazit v prohlížeči, jelikož se jednalo o dlouhý html kód. Bohužel jsem si neuvědomil, že do logu se nedostanu a proto mi to vypisovalo chybu, že se k souboru nedostanu.

Takže mi to vypisuje chybu:
SQLSTATE[HY000] [1045] Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO)

Chyba zobrazená uživateli je pak 500 – vypadá stejně jako ve zmíněným článku na konci.

Ještě co mě napadá v souvislosti s tím – nedalo se mi připojit do databáze, jelikož se mi bilo připojení v config.local s config. Proto jsem smazal obsah config.local, jediný obsah je „parameters“. V configu mám pak nastavení databáze a jelikož se mi vypisují příspěvky, tak to funguje. Ale stále vše funguje, jen pokud nastavím setDebugMode na true…

David Matějka
Moderator | 6445
+
0
-

ten problém přesně ukazuje na to, že je stará cache pro produkční režim – ta se v prod režimu musí smazat vždy po úpravě konfigurace aplikace. tak to zkus ještě jednou :)

bicekz
Člen | 20
+
+1
-

Aha, měl jsi pravdu. Já původně mazal cache v prohlížeči, protože jsem věděl, že se takto aktualizovaly např. css styly. Až teď mě napadlo, jestli nemyslíš nějaký nette. Doufám, že nejsem moc k smíchu, ale opravdu jsem začátečník a teprve se učím. Díky moc za pomoc! :)