Je bezpečné mít heslo v Identity?

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
pave.kucera
Člen | 122
+
0
-

Zdravím.
Jestli vše dobře chápu, identita přihlášeného uživatele je uložena v sessions(?), odkud by ji teoreticky mohl útočník získat(?). Je pak bezpečné mít heslo v identitě?

P.S.: do kradení sessions moc nevidím – pokud plácám blbosti, opravte mě prosím

blacksun
Člen | 177
+
0
-

Otázka je, proč chceš mít heslo v identitě? K čemu to plánuješ využít?

pave.kucera
Člen | 122
+
0
-

V identitě mám momentálně všechny informace o přihlašeném uživateli, ať jsou jednoduše přístupné – ty data jsou potřeba všude možně. Ale z Tvého dotazu mě pomalu mrazí v zádech :)) – je můj přístup ,,správný", anebo by identita měla primárně obsahovat pouze data identifikující uživatele?

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Nevidím důvod proč bys tam nemohl mít data o uživateli. A pokud to neni plain text tak to tuplem nevadí. Ovšem je na místě otázka naco tam potřebuješ heslo.

blacksun
Člen | 177
+
0
-

Mrazit tě nemusí, jde opravdu jen o to, proč bys tam chtěl mít heslo. Běžné údaje o uživateli samozřejmě ano – jméno, login, poslední přihlášení atp, ale k čemu heslo?

Jednou ho ověřím při přihlášení a už není potřeba ho tahat všude.

Pokud by bylo v md5 či sha1, tak ještě budiž.. proč ale ;) ?

pave.kucera
Člen | 122
+
0
-

Heslo je v identitě uložené jako sha1 hash a používal jsem ho k ověření platnosti přihlášení (např. při změně hesla ,,vyšší mocí" byl uživatel odhlášen).

Jod
Člen | 701
+
0
-

Myslím, že už v examples je pred vytvorením identity v User::auth.. unset($row[‚password‘]);
Treba si to hlavne pozreť.