Problem s implementaciou Dependent Select Box

fliper333
Člen | 36
+
0
-

Ahojte,

Snazim sa rozchodit komponent Dependent Select Box – https://github.com/…entSelectBox

Mam projekt postaveny na CI, ale pouzivam Nette formulare. Pri implementacii som postupoval presne podla navodu na githube, ale vracia mi to chybu:

Message: Exception in Nette\Forms\Form::__toString(): Call to undefined method Nette\Forms\Form::getPresenter(). in /application/vendor/nette/utils/src/Utils/ObjectHelpers.php:63

Filename: Forms/Form.php

Line Number: 693

Problem je v subore DependentTrait.php:54

$attrs['data-dependentselectbox'] = $form->getPresenter()->link($this->lookupPath('Nette\\Application\\UI\\Presenter') . Nette\ComponentModel\IComponent::NAME_SEPARATOR . self::SIGNAL_NAME . '!');

Viete mi prosim poradit, kde robim chybu?

David Matějka
Moderator | 6445
+
0
-

ahoj, dle vseho ta komponenta funguje pouze za pouziti formularu spolu s nette application. pokud je pouzivas samostatne, tak to nebude fungovat

fliper333
Člen | 36
+
0
-

David Matějka napsal(a):

ahoj, dle vseho ta komponenta funguje pouze za pouziti formularu spolu s nette application. pokud je pouzivas samostatne, tak to nebude fungovat

Ahoj a kvoli comu? V projekte mam cez composer nainstalovany cely nette.

David Matějka
Moderator | 6445
+
0
-

vyzaduje to pouziti presenteru, jelikoz to pro nacitani tech dat pouziva signaly

fliper333
Člen | 36
+
0
-

David Matějka napsal(a):

vyzaduje to pouziti presenteru, jelikoz to pro nacitani tech dat pouziva signaly

Aha, rozumiem. A poznas nejaku alternativu, ktora by fungovala aj bez pouzitia presenteru?

Ja som ako alternativu pouzil Javascriptovy plugin jCombo, tam je ale ten problem, ze on pomocou JS zmeni hodnoty v klasickom selecte a potom mi neprejde Nette validacia selectu. Da sa tato validacia nejak vypnut?