chapcz/chap-adminlte: Jednoduchá adminitrace s AdminLTE

chap
Člen | 81
+
+3
-

Připravil jsem administraci pro nette, která je inspirována projekty Kollarovic/Admin a gritbox/AdminLTE

Odkazy: componette , github

líbilo se mi první řešení, které používám, ale nepřišlo mi příliš rozšiřitelné, byly s ním problémy s PHP7. Rozhodl jsem se připravit podobnou administraci, ale trochu jinak. Chtěl jsem připravit doplněk, který si stáhnu přes composer, nastavím nějaké minimum a budu moci využívat základní administrační rozhraní.

V rámci balíčku je:

  • zobrazení kompletní administrace včetně stylů, formuláře pro přihlášení
  • možnost definovat různý počet notifikačních panelů
  • je připraveno pro PHP = > 7.1
  • možnost definovat víceúrovňové menu
  • kombinovat různé sady assetů + přidání vlastních – o vložení do stránky se stará janmarek/WebLoader

Pokud se někomu řešení bude hodit, tak budu rád, stejně tak přijímám issues a pull requesty. Snesu i kritiku, pokud jsem s tím doplňkem úplně mimo :D

Editoval chap (30. 10. 2018 6:33)

CZechBoY
Člen | 3608
+
0
-

Koukam, ze pouzivas jak bower tak npm. Co to sjednotit a pouzivat jen npm (nebo nadstavbu yarn)?

Pavel Kravčík
Člen | 1180
+
0
-

Super práce, jen bych doporučil vyměnit AdminLTE. Zrovna z něho přecházíme pryč, nevypadá to, že by „v blízké budoucnosti“ fungoval s BS4.1.

Nebál bych se ani webpacku.

Editoval Pavel Kravčík (30. 10. 2018 10:49)

Pavel Janda
Člen | 977
+
0
-

@PavelKravčík Vyměnit za co, smím-li se ptát? Nezkoumám to aktivně, tak se rád inspiruji. :)

Pavel Kravčík
Člen | 1180
+
+1
-

@PavelJanda
Nerad bych tu chapovi spamoval, tak to pojmu jako radu k doplňku. Zkoušel jsem několik zdarma/placených, nejlépe mi vyšel CoreUI free, placenou verzi mám doma a využil jsem asi 1 feature. Tady jsou finalisti, měl jsem to ještě v záložce:

Ale v podstatě jsou všechny na jedno brdo. AdminLTE jsme používali 3 roky, je to super. Ale při migraci už nedostačuje. Třeba to někomu pomůže.

Editoval Pavel Kravčík (30. 10. 2018 12:28)

Pavel Janda
Člen | 977
+
+2
-

@PavelKravčík 👍

@chap Třeba je to trochu mimo mísu, ale mně osobně by se líbilo, kdybych přišel na GitHub a viděl kousky kódu a vedle toho spousty screenshotů.. Na AdminLTE šablony už si asi každý připravil vlastní Nette-adaptace, takže by možná lidé rádi viděli (já určitě), jestli jim tvůj doplněk usnadní práci a jestli toho třeba zvládne víc. :)

A každý ví, že obrázkama se daj lidi přitáhnout nejlépe. :P

chap
Člen | 81
+
0
-

@CZechBoY – sjednotit bz možná šlo, ale já se moc do FE neženu, takže tohle je převzatá inspirace z jiného projektu a pro můj výsledek mi to stačilo :)

@PavelKravčík Díky za tipy. Předělávat UI asi zatím nechci … popravdě to proč jsem to připravil, je primárně proto, že nemám rád přípravu frontendu a chtěl jsem udělat něco co se vezme a základní administrační UI a bude základ administrace vyřešený – a s AdminLTE mám zkušenost. Nicméně si to určitě vezmu jako TODO :) Zatím mi AdminLTE přídje v pohodě.

@PavelJanda Obrázky určitě chci přidat, je tam ještě pár věcí, které bych rád dodělal (modální okna, lepší podpora ajaxu) a s tím bych i udělal obrázky. Jen se co se k tomu zase dostanu.

Díky za feedback.

CZechBoY
Člen | 3608
+
0
-

@chap Klidně ti tam hodím na yarn pull request. Kdybys chtěl, můžu přidat i ten webpack.

chap
Člen | 81
+
0
-

@CZechBoY budu jedině rád … alespoň budu mít inspiraci :-)

chap
Člen | 81
+
+1
-

Ahoj, nemám pro tento projekt ještě využití, ale rozhodl jsem se ho alespoň aktualizovat aby podporoval Nette 3.0 a pak jsem udělal jsem k tomu sandbox repozitář (ten není moc pěkný[nechtělo se mi], ale snad dostatečně demonstruje použití).

Felix
Nette Core | 1183
+
0
-

Ahoj @chap. Nemel by jsi zajem o to premistit ten projekt pod planette organizaci? Mame tam vicero ukazkovych projektu.

chap
Člen | 81
+
0
-

Aktualizoval jsem na adminLTE 3.0.1 a bootstrap 4.4.1 (nemám rad frontend :) tak mi to dalo zabrat, ale zdá se to ok). Upravil jsem i v sandboxu – ten bych časem rád někde i vystavil jako funkční demo.

@Felix – zájem bych možná měl. Jen bych rád věděl jaký konkrétní přínos to má pro projekt a jak je to časově náročné :-)

romanm
Člen | 27
+
0
-

@chap kdyby si náhodou potřeboval někde nějaké místo pro demo, tak napiš a poskytnu kdyžtak potřebné

chap
Člen | 81
+
0
-

Je to spuštěno zde: http://adminbox.chap.cz/administrator/
Přihlášení přes libovolný email a neprázdné heslo.

Editoval chap (7. 1. 2020 22:36)

chap
Člen | 81
+
+1
-

přidány drobné featury:

  • asynchronní komponenty (loader)
  • dasboard info panely
  • akční tlačítka

trochu jsem uhladil i demo a dokumentaci.