Nemohu rozjet router z aktualniho master sanboxu

err
Člen | 77
+
0
-

Ahoj,
nejak se mi nedari rozjet router obsazeny v aktualnim master sandboxu. Mam apache, RewriteEngine mam na virtualu zapnuty. mod_rewrite je take naloadovany. Zkousel jsem URL sign/in a apache mi vrati 404 – Not found. Tak jsem vytvoril presenter SettingsPresenter, v templates adresari mam Settings/default.latte, ale zda se, ze router vubec nebere a nezpracuje zadny vstup.

Jedina stranka, ktera je funkcni i s ladenkou je Homepage. Proste jen koren. Vse ostatni je 404.

Napada vas, co jeste zkontrolovat?

Mam Apache, PHP 7.2, composer.json mam upraveny na 7.2 dle navodu

Diky.

Editoval err (24. 9. 2018 23:18)

CZechBoY
Člen | 3608
+
0
-

Máš nastavenou správně složku document root na www?

err
Člen | 77
+
0
-

Ano mam. Jak jsem psal vyse, Homepage stranka mi jde.

Editoval err (25. 9. 2018 7:39)

David Matějka
Moderator | 6445
+
0
-

404 je od apache?

  • mas povoleny mod_rewrite?
  • mas nastaveno AllowOverride All?
err
Člen | 77
+
0
-

Ano, 404 je od Apache
mod_rewrite mam povoleny jednak v konfiguraci Virtualu formou „RewriteEngine On“, tak nacitam modul v konfiguraci Apache „LoadModule rewrite_module modules/mod_rewrite.so“

Samotny Virtual je nastaveny dobre. Homepage vidim korektne. Pokud do adresare www zalozim podadresar test se souborem index.html, tak po zadani URL do prohlizece http://virtual_server/test/ se vse zpracuje v poradku a vidim to, co mam.

.htaccess mam take korektne

Apache v logu nic nehlasi, mimo te 404 – Not found

David Matějka
Moderator | 6445
+
0
-

Samotny Virtual je nastaveny dobre

ta 404 od apache, ktera se zobrazuje mimo homepage, je prave indikaci, ze neni. zkontroluj to nastaveni AllowOverride All pro ten virtual host

err
Člen | 77
+
0
-

Prenesl jsem to na Apache 2.4
Mam to tam:

<VirtualHost 192.168.1.1:80>
    DocumentRoot /var/www/htdocs/testvirt/www
    ServerName www.testvirt.local	# Mam nastaveno v /etc/hosts

    RewriteEngine On

 <Directory "/">
        AllowOverride All
        Require all granted
    </Directory>
</VirtualHost>

Je to ale porad stejne. Apache 2.4 prave u techto directiv proti 2.2 udelal zmenu. Ale jak ctu v manualu, takhle by to melo byt spravne.

Takze nyni otazka z vyssiho levelu. Je aktualni master sandbox kompatibilni s Apache 2.4 a PHP 7.2?

Editoval err (25. 9. 2018 10:12)

err
Člen | 77
+
0
-

Problem jsem si vyresil. Dekuji za nasmerovani.

Je to skutecne zmenou zapisu konfigurace v Apache 2.4. Zmenou pristupu je, ze je defaultne AllowOverride zakazany pro cely web. Dokonce se pise, ze je nutne pak pro jednotlive adresare explicitne funkci povolit. To az takovy problem neni, ale velkou zmenou je, ze se jiz v konfiguraci virtualu nelze odkazat na virtualni root – tedy „/“ v konfiguraci <Directory> ale je nutne uvest CELOU CESTU

V mem pripade byla chyba tedy zde:

<Directory "/">
        AllowOverride All
        Require all granted
    </Directory>

SPRAVNE PRO MUJ VIRTUAL – TEDY CELA CESTA K ADRESARI:

<Directory "/var/www/htdocs/testvirt">
        AllowOverride All
        Require all granted
    </Directory>

Chyba tedy nema s NETTE nic spolecneho. Timto se omlouvam.