Videa o Nette

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

Toto se netýká přímo screencastu o Nette samotného, ale souvisí to s tím.

Rád bych vás, návštěvníky a čtenáře fóra, požádal o pomoc, chtěl bych sepsat všechna video, co jsou o Nette k dispozici na netu, a dát je někam v podobě seznamu na web Nette.

Prosím tedy, zda byste, pokud o nějakých takových videech víte, uvedli, kde se dá najít, kdo to natočil, kdy a kde to bylo natočeno. Kdo tam mluví, o čem mluví, jak je to velké (kolik MB), a jak je to dlouhé.

Děkuji za pomoc!

Jan Endel
Člen | 1016
+
0
-

David na ČVUT

  • DivX
  • 878 MB
  • přednášející: David Grudl
  • obsah: základy frameworku, formuláře, šablony, předávání proměnných mezi jednotlivými požadavky
  • délka: 111 minut
  • natočeno: 27.10.2007
  • místo: ČVUT
  • točili: Jan Búda, Martin Šlapák, Stanka Kovalčíková

Nové šablony

  • MP4
  • 1,06 GB
  • přednášející: David Grudl
  • obsah: nové šablony a jejich užití
  • délka: 70 minut
  • natočeno: 27.6.2009
  • místo: Pardubice
  • točil: Tomik
  • Download

Texyla

  • MP4
  • 1,06 GB
  • přednášející: Jan Marek
  • obsah: Texyla
  • délka: 41 minut
  • natočeno: 27.6.2009
  • místo: Pardubice
  • točil: Tomik
  • Download

Editoval pilec (29. 11. 2009 19:59)

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

Není to ČVÚT, ale ČVUT. ;)

Jan Endel
Člen | 1016
+
0
-

Jasne, v nedeli mozek vypinam ;)

Martin Mates
Člen | 179
+
0
-

Díky!!! Vůbec jsem netušil, že něco takového je.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

WebExpo 2009

  • (asi) DivX
  • 614.1 MB
  • přednášející: David Grudl
  • obsah: AJAX, RIA
  • délka: 82 minut
  • natočeno: 17.10.2009
  • místo: ČZU – Developer Hall (SIC)
  • točili: AVC ČVUT

PHP frameworky jaro 2008

  • WMV 9
  • 510 MB
  • přednášející: David Grudl
  • obsah: ???
  • délka: 77 minut
  • natočeno: 12.04.2008
  • místo: (někde) Pardubice
  • točili: (asi) Petr Vacek, Martin Šlapák

Editoval vrtak-cz (30. 11. 2009 13:50)

simon
Člen | 98
+
0
-

vrtak-cz napsal(a):

PHP frameworky jaro 2008

  • WMV 9
  • 510 MB
  • přednášející: David Grudl
  • obsah: ???
  • délka: 77 minut
  • natočeno: 12.04.2008
  • místo: (někde) Pardubice
  • točili: (asi) Petr Vacek, Martin Šlapák

Točené to bylo v přednáškové místnosti Univerzity Pardubice. Akci pořádala Fakulta elektrotechniky a informatiky.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Na wiki se nam to bude udržovat lépe takže https://blog.nette.org/

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

vrtak-cz napsal(a):

Na wiki se nam to bude udržovat lépe takže https://blog.nette.org/

Díky, přesně tohle jsem z toho chtěl udělat. :)

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

Možná by to chtělo udělat lokální mirror těch videí a neparazitovat na Vrtákově hostingu :) Ale na FTP to bude muset nahrát asi David.

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

Ondřej Mirtes napsal(a):

Možná by to chtělo udělat lokální mirror těch videí a neparazitovat na Vrtákově hostingu :) Ale na FTP to bude muset nahrát asi David.

Tohle je potřeba nechat na Davidovi. Jinak hodně štěstí, když máš ten svátek! ;)

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Ondřej Mirtes napsal(a):

Možná by to chtělo udělat lokální mirror těch videí a neparazitovat na Vrtákově hostingu :) Ale na FTP to bude muset nahrát asi David.

Mě to něják nevadí Místa na serveru je dostatek a trafficu taky…

BTW taky přeju všechno nej…

EDIT: co tohle vlakno smazat a založit provázané k té stránce na wiki?

Editoval vrtak-cz (30. 11. 2009 17:45)

ic
Člen | 430
+
0
-

Teď jsem si všiml tohoto vlákna… rád bych nějaká další videa viděl… ale jsem na wifi a tak jednou za půl hodinky to udělá menší výpadeček a je po stahování.

Myslím že už to tady jednou padlo a bohužel bez odezvy ale nemohl by z toho někdo prosím udělat torrent?

Mě by to fakt hodně pomohlo, dalším možná taky a o seedery by nouze rozhodně být něměla.
Může se jet po jednotlivých videích či udělat balík, ze kterého dnes není problém stahovat jen jednotlivá videa.

Dneska když to může fungovat přes DHT a podobné služby není nutná interakce uživatele s jakýmkoliv serverem a s tím často související zařazování do katalogů.

Takže torrent bude stahovat jen ten, kdo dostane .torrent soubor (nebo magnet link) přímo odtud.

  • takový ‚tracker‘ pouze pro propojování lidí je třeba zde: http://openbittorrent.com/ (nic se nemusí odesílat nikam na web jak tomu bylo dříve)
  • něco o klientech: http://www.zive.cz/…default.aspx co tam nepíšou že i µtorrent umí vybírat jen konkrétní soubory a individuální jim přidělovat priority.
  • Pokud má někdo problémy se svým ISP jsou služby co stáhnout torrent a uživateli ho pak naservírují normálně přes FTP (nebo HTTP nejsem si jistý) jako by ho stahoval přes web http://www.btaccel.com/ (momentálně nějaký problém) takže je dostupný také přes IP http://209.20.70.96

Přece jen by to bal jeden z mála způsobů jak bittorentu legálně využít.
Co myslíte nestálo by to za pokus?

Editoval ic (23. 1. 2010 17:39)

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

ic napsal(a):

Teď jsem si všiml tohoto vlákna… rád bych nějaká další videa viděl… ale jsem na wifi a tak jednou za půl hodinky to udělá menší výpadeček a je po stahování.

Co máš za prohlížeč, že neumí navazovat stahování? ;)

Ola
Člen | 385
+
0
-

Případně můžeš zkusit FlashGet.

ic
Člen | 430
+
0
-

Majkl578 napsal(a):

Co máš za prohlížeč, že neumí navazovat stahování? ;)

Prohlížeč mám asi jako všichni tedy FireFox, bez stahovacích přídávků… ten navázat někdy umí, někdy neumí, záleží odkud stahuju.

Každopádně po takovém výpadečku nenavazuje automaticky a je to co půl hodiny… celkově 512kbps znamená že bych u toho musel sedět docela dlouho a ručně vždicky navazovat.

Měl jsem na tohle Getright který pěkně a automaticky navazoval a uměl i další kousky ale to je fakt hodně dávno… to jsem měl ještě modem přes telefon 56kbps (teoreticky). Od těch dob jsem ho nepotřeboval… skutečně bych něco takového využil pouze na tyhle videa.

Editoval ic (23. 1. 2010 17:54)

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

Na Windows jsem kdysi používal FreeDownloadManager.

despiq
Člen | 320
+
0
-

ic napsal(a):

Teď jsem si všiml tohoto vlákna… rád bych nějaká další videa viděl… ale jsem na wifi a tak jednou za půl hodinky to udělá menší výpadeček a je po stahování.

to nedava smysl, ty to muzes stahnout z webu ale chces z toho udelat torrent
to je jak nejaka blba reklama

ic
Člen | 430
+
0
-

despiq napsal(a):

to nedava smysl, ty to muzes stahnout z webu ale chces z toho udelat torrent
to je jak nejaka blba reklama

Ano můžu to stáhnout z webu ale velmi problematicky, myslel jsem že by se tu našlo více lidí než jenom já komu by torrent zjednodušil život.

Reklama? na co na wifi připojení?

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

Stahování videa lze navazovat, jestli ne ve FF, tak v Opeře určitě. A pokud máš problém se stáhnutím, tak jsou některá videa k dispozici i jako flash přehrávač.