Po migraci nefunguje Nette – neběží phpDoc comments in opcode cache

Radka Jarušková
Člen | 3
+
0
-

Ahoj,

přesunuli jsme webové stránky z Wedosu na hosting Kinsta, specializovaný na WordPress. Ale jde o projekt, ve kterém kromě WordPressu souběžně běží (resp. měla by běžet, ale neběží) i menší aplikace v Nette, přes kterou spravujeme část dat v databázi. Podpoře hostingu se podařilo dohledat pouze jednu chybovou hlášku (nevím, zda fatální):

Nette\InvalidStateException: You have to enable phpDoc comments in opcode cache. in /www/europeancoffeetrip687/public/nette-blog/vendor/nette/di/src/DI/Helpers.php:208

Plus na samotném webu error 500, ani po povolení Laděnky se neukáže nic více

Do adresáře /log se aktuálně nic nezapisuje, ale je zvláštní, že hned po migraci se sem chyby ukládaly a rovněž se načetla aspoň úvodní stránka Nette aplikace, v adresáři /nette-blog/www/

Podpora hostingu tvrdí, že cachovací úrovně nemohou měnit a že se mám zkusit obrátit na autory frameworku. Eventuálně mi doporučili zkusit HHVM, které nepoužívá OPcache.. ale sami si nebyli jistí tímto řešením.

Je také možné, že je problém s Nginx pravidly, protože na Wedosu fungoval .htaccess a na Kinsta je pouze Nginx. Prozatím jsme dali toto pravidlo:

location /nette-blog/www/ {
try_files $uri $uri/ /nette-blog/www/index.php?$args;
}

Jinak na serveru běží php 7.2, po migraci jsem aktualizovala na Nette 2.4

Dokázal byste mi někdo poradit? Velice děkuji.

Editoval Radka Jarušková (18. 4. 2018 15:57)

David Matějka
Moderator | 6445
+
+4
-

ahoj, opcache.save_comments musi byt zapnute, jinak nette nepojede, pokud to nejsou schopny aktivovat, tak ti asi nijak nepomuzeme.

Radka Jarušková
Člen | 3
+
+1
-

Moc děkuji za vysvětlení a přesnou radu. Podpora hostingu Kinsta naštěstí opcache.save_comments zapnula a Nette již běží v pořádku.