Úplně mimo Nette – CSFD – řešení souvisejících filmů

Klobás
Člen | 113
+
0
-

Ahoj, snad mě nikdo neukřižuje, ptám se tady záměrně, protože tu je spousty chytrých lidí.
V detailu každého filmu na ČSFD jsou vpravo 2 výpisy, podobné a související.

Podobné je asi jasné, bude to založeno na filmu, který má podobnou kategorii nebo tagy nebo tak něco (asi).

Nicméně si celkem lámu hlavu nad výpisem souvisejících filmů.

Videl jsem jsem filmy, které měly několik dílů a byly od sebe třeba 10–15 let a byly všechny propojené. Pochybuji, že by když vyjde 2 díl, ho někdo na ČSFD propojil s prvním dílem, když vyjde 3 díl, tak ho propojí s druhým i prvním.

Napadá někoho jak by se to dalo snadno řešit nebo jak to mají vyřešené?

Pavel Kravčík
Člen | 1180
+
0
-

Skrze režiséra, scenáristu… :)

David Matějka
Moderator | 6445
+
+5
-

Pochybuji, že by když vyjde 2 díl, ho někdo na ČSFD propojil s prvním dílem, když vyjde 3 díl, tak ho propojí s druhým i prvním.

presne tohle myslim, ze nekdo dela :) a stejne tak i u tech podobných

Klobás
Člen | 113
+
0
-

Pavel Kravčík napsal(a):

Skrze režiséra, scenáristu… :)

Mno to se mi moc nezdá, jeden režisér či scénárista vyrobí vícero nesouvisejících filmů a nějaký mix těhle „parametrů“ by byl asi složitý na friendly obsluhu.

Mě tedy napadla tato vazba, zjednodušeně:

Filmy

id | name | desc …
1 | Harry Potter – 1 díl | …
2 | Harry Potter – 2 díl | …
50 | Fantastická zvířata kde je najít | …

Unikatní identifikátory

id | unikatni_identifikator (lidský popis)
1 | Harry Potter – (všechno kolem HP)
2 | Rambo
3 | Rocky
4 | Fast & Furious

Filmy_Identifikatory

identifikator_id | film_id
1 | 1
1 | 2
1 | 50

A diky této vazbě nemusím propojovat všechno se vším. Co vy na to, dá se to použít?

David Matějka napsal(a):

Pochybuji, že by když vyjde 2 díl, ho někdo na ČSFD propojil s prvním dílem, když vyjde 3 díl, tak ho propojí s druhým i prvním.

presne tohle myslim, ze nekdo dela :) a stejne tak i u tech podobných

Nemyslíš, že to je hrozně složité? Jak by podle tebe taková propojovací tabulky(y) vypadala(y)?

Editoval Klobás (5. 2. 2018 19:53)

Rob Bob
Člen | 60
+
0
-

Klobás napsal(a):
Nemyslíš, že to je hrozně složité? Jak by podle tebe taková propojovací tabulky(y) vypadala(y)?

Jako normální n:m vazba, tj. vazební tabulka, kde budeš mít id filmu 1 a id filmu 2.

Klobás
Člen | 113
+
0
-

Rob Bob napsal(a):

Klobás napsal(a):
Nemyslíš, že to je hrozně složité? Jak by podle tebe taková propojovací tabulky(y) vypadala(y)?

Jako normální n:m vazba, tj. vazební tabulka, kde budeš mít id filmu 1 a id filmu 2.

Ano, ale minimálně na obsluhu se to jeví velmi složitě.
To co jsem načrtl je snažší (mnohem).

Je to vlastne CROSS JOIN neboli

pocet radku ^ (pocet radku – 1)

Editoval Klobás (6. 2. 2018 14:16)

Šaman
Člen | 2632
+
0
-

A co chceš slyšet?
Ty jsi navrhl nějaké řešení, ČSFD používá jiné řešení.
Tvoje je jednodušší, jejich je pružnější (poslední Thor prý nějak souvisí se Strážci Galaxie, ale ti nijak nesouvisí s Thorem jedničkou). Záleží na konkrétním zadání, které řešení je vhodnější použít (ty jsi vpodstatě navrhl něco jako kategorie a chceš vypisovat jako související všechny filmy ve stejných kategoriích).

David Matějka
Moderator | 6445
+
0
-

Ano, ale minimálně na obsluhu se to jeví velmi složitě.

tak to jen zalezi, jak to rozhrani pro obsluhu navrhnes

oboje reseni jsou mozny, zalezi na pozadavcich, co od toho cekas, respektive jaka je povaha relationship mezi jednotlivymi entitami

  • m:n tabulka je vhodna, kdyz mas asymetricke vazby (prikladem bude treba twitter nebo facebook, kde jeden clovek followuje jineho a ten ho nemusi sledovat zpet)
  • to, co navrhujes, se hodi, pokud mas N polozek, ktere mezi sebou maji rovnocenny vztah (napriklad na fb clenove nejake skupiny, v pripade filmu treba ze patri do stejne serie)
Klobás
Člen | 113
+
0
-

David Matějka napsal(a):

Ano, ale minimálně na obsluhu se to jeví velmi složitě.

tak to jen zalezi, jak to rozhrani pro obsluhu navrhnes

oboje reseni jsou mozny, zalezi na pozadavcich, co od toho cekas, respektive jaka je povaha relationship mezi jednotlivymi entitami

  • m:n tabulka je vhodna, kdyz mas asymetricke vazby (prikladem bude treba twitter nebo facebook, kde jeden clovek followuje jineho a ten ho nemusi sledovat zpet)
  • to, co navrhujes, se hodi, pokud mas N polozek, ktere mezi sebou maji rovnocenny vztah (napriklad na fb clenove nejake skupiny, v pripade filmu treba ze patri do stejne serie)

Mno a jak by si navrhl rozhraní pro tu M:N tabulku?
To co navrhuji se podle mě hodí na ty filmy lépe.

Přemýšlím nad tou m:n tabulkou a skutečně mě z pohledu UX/UI nenapadá nic vhodného, aby když rozklikneš 7 díl Rychle a zběsile, abys ho musel naklikat ke všem předchozím 6. To asi dává větší smysl ho přidat do té skupiny (viz to moje), a hned uvidím co v té skupině ještě je.

h4kuna
Backer | 740
+
+3
-

@Klobás Náhodou jsem našel konkrétní odpověď. :)

V čsfd je na to tenhle brutálně výkonej týpek.

Jsem editorem a administrátorem csfd.cz. Moje sekce je PODOBNÉ A SOUVISEJÍCÍ FILMY…

Editoval h4kuna (7. 10. 2019 18:36)

Klobás
Člen | 113
+
-1
-

h4kuna napsal(a):

@Klobás Náhodou jsem našel konkrétní odpověď. :)

V čsfd je na to tenhle brutálně výkonej týpek.

Jsem editorem a administrátorem csfd.cz. Moje sekce je PODOBNÉ A SOUVISEJÍCÍ FILMY…

:D ruční práci nenahradíš