Ako použijem hodnotu – premennú, z BasePresenteru do triedy RouterFactory?

Takeshi
Člen | 596
+
0
-

Ahojte,

ako použijem hodnotu – premennú, z BasePresenteru do triedy RouterFactory? Ďakujem.

  • poprípade do tejto triedy dostať session alebo databázu

Ďakujem

David Matějka
Moderator | 6445
+
0
-

o jakou promennou se jedna a v jake chvili k ni potrebujes pristoupit?

k zavislostem, pokud pouzivas statickou metodu jako je v sandboxu, tak jako parametry te metody. jinak normalne pres konstruktor

Takeshi
Člen | 596
+
0
-

David Matějka napsal(a):

o jakou promennou se jedna a v jake chvili k ni potrebujes pristoupit?

k zavislostem, pokud pouzivas statickou metodu jako je v sandboxu, tak jako parametry te metody. jinak normalne pres konstruktor

Ahoj,
urobil som si dvojjazyčnú stránku. Teda napr. hodnota/ premenná {$auto} dostáva hodnotu buď car alebo auto … no a podľa toho chcem vytvoriť routing … a teda namiesto dole napísaného routeru → „car_page“ by som dal túto premennú

$router[] = new Route('car_page', 'Postava:default');

a namiesto toho by som dal …

$router[] = new Route({$auto}, 'Postava:default');
David Matějka
Moderator | 6445
+
+2
-

na preklady rout je na foru spousta temat, tak hledej. konkretne se na to hodi treba globalni filtry nebo filter table.

ale v zasade nemuzes takhle pristoupit k promenne z presenteru. routovani predchazi vzniku presenteru.

Takeshi
Člen | 596
+
0
-

David Matějka napsal(a):

na preklady rout je na foru spousta temat, tak hledej. konkretne se na to hodi treba globalni filtry nebo filter table.

ale v zasade nemuzes takhle pristoupit k promenne z presenteru. routovani predchazi vzniku presenteru.

Ahoj, tak hľadal som, ako si mi hovoril. Našiel som kdyby translation. Podľa návodu som si do configu dal …

extensions:
    translation: Kdyby\Translation\DI\TranslationExtension

a nieco dam aj do presentera … ale kedze ja nepouyivam compser … neviem ktory subor si dat a kde.
Stiahol som si subor
tento…

ale neviem kam ho mam dat … dakujem za odpoved