Posílání proměnné do link makra

w13
Člen | 1
+
0
-

Zdravím,
pri vyvoji jednoho projektu jsem se setkal s nemilým problémem ohleně makra {link}. Pokoušel jsem se do něj poslat data pro vygenerování odkazu pomocí jedné proměnné ({link $odkaz1}), bohužel proměnna odkaz musi obsahovat i attribut id a ten se mi pronést nepovedlo. Zkoušel jsem různé formáty (2 položkový array, čistý text, atd.) bohužel u žádného jsem úspěch nemel.

Jediný úspěšný nalezený způsob byl pomocí dvou proměnných {link $odkaz1 $odkaz2} ovsem tato varianta se mi nelíbí, ze data zbytečně roztrhnu od sebe.

Jsem si vědom toho, že můžu překladat uz na urovni presenteru, bohuzel tato varianta se mi nelíbí kvůli nutnosti dalsiho cyklu (zvýšení složitosti z 2n na 3n). O legitimní moznosti prekladu na úrovni modelu jsem neslyšel.

Proto se ptám, zda li existuje ještě jiná varianta, kterou lze použít, či jsem v předchozích krocích udělal něco špatně a mělo by to fungovat?

Děkuji předem za všechny rady a omlouvám se za vyrušení od mnohem inteligentnějších otázek.

GEpic
Člen | 562
+
+1
-

Asi tě moc nepotěším ale formát je takovej – ([Presenter:]action [,] [arg1] [, arg2] [, ...]) a jinak to nejde. Vždy je lepší mít akci a argumenty od sebe.

{link $link['action'], $link['id']}

Editoval GEpic (29. 11. 2017 18:16)

CZechBoY
Člen | 3608
+
0
-

Tak vždycky ten odkaz můžeš obalit nějakou přepravkou(value objectem), případně tím asociativním polem.

Editoval CZechBoY (29. 11. 2017 19:00)

David Matějka
Moderator | 6445
+
+1
-

mela by byt podporovana query syntax se zapisem

Presenter:action?id=1

ale pokud je to mozny, je lepsi to mit ve dvouch promennych – destination a args