hack nette aplikace – objevily se cizi php soubory

gliny
Člen | 25
+
0
-

Ahoj,

stalo se nam, ze se ve slozce temp a slozce www objevily soubory, ktere nebyly nase. Nekomu se nejak podarilo dostat soubory na nas hosting a tak se chci zeptat jestli vas nenapada jak k tomu muze teoreticky dojit, idealne abych to nasimuloval a mohl zabezpecit proti takovemu typu utoku.

Struktura aplikace je podle sandboxu a jde o nette 2.4, php7 a aplikace je na hostingu o uroven vys a ve verejne casti je jen www. Jedna se o web kde se pouziva jeden presenter a web obsahuje asi 5 „statickych“ stranek. Formular pouzit vubec neni.

Nenapada nekoho neco?

CZechBoY
Člen | 3608
+
0
-

U koho hostuješ? „mně“ hacknuli i html stránky :D

nightfish
Člen | 472
+
0
-

Taky mohlo jít o vykradení „uložených“ údajů pro přístup k FTP (třeba z Total Commanderu – ve své době to bylo hodně populární, TC v reakci zavedl možnost šifrování přihlašovacích údajů).

iguana007
Člen | 970
+
0
-

Pokud pouzivas FTP, tak staci aby si na WiFi nekdo odposlechl tvuj login/heslo a pruser je na svete :)
Zda-li se skutecne jedna o obycejny sandbox s par strankami a bez formularu, tak v aplikaci by jsem chybu asi nehledal.
Chyba bude budto v tom jak na web/hosting pristupujes … pokud vzdy pres sifrovanou komunikaci, tak v tom pristupu problem nebude a bezpecnostni chyba bude spise na strane hostingu a jejich serveru.

Editoval iguana007 (24. 11. 2017 14:39)

gliny
Člen | 25
+
0
-

Na ftp pouzivam filezillu, tim to nebude (OS mam MAC). Man in the middle by snad byt nemel, ale nikdy nerikej nikdy.

A ohledne hostingu, stalo se to uz u dvou hostingovych firem. Poprve u jedne male nezname firmy a podruhe u velke a zname :D Hosting rika, ze server je spravny.

Je to prozatim zahada.

sucho
Člen | 57
+
0
-

A o aký typ súborov sa jedná?
skús sem hodiť aspoň pár názvov

gliny
Člen | 25
+
0
-

slo o tyhle soubory:

temp/cache/_nette.robotloader/sh3qwi/meray-rashke-qamar-raees-mp3-so.html

nebo

soubory viz google

Skoro to vypada, ze se ty soubory dostaly jen do adresaru kam ma pristup php skript.

iguana007
Člen | 970
+
0
-

Tezko rict, takhle z nazvu souboru … nemas je nekde ulozene, ze by si jejich obsah hodil na nejaky pastebin?

gliny
Člen | 25
+
0
-

bohuzel soubory uz nemam. Pokud se znovu objevi tak je nekam hodim.

iguana007
Člen | 970
+
+2
-

Jeste se zeptam, nemel si tam treba v nejakem drivejsim release formular s WYSIWYG editorem (klidne i v administraci za heslem)?

Rob Bob
Člen | 60
+
0
-

Taky tipuju nějaký file manager pro WYSIWYG editor (např. elfinder měl bezpečnostní díry)

gliny
Člen | 25
+
0
-

Wysiwyg nebyl ani jednom webu, jsou to v podstate staticke weby a nette je tam jen kvuli vicejazycnosti.

iguana007
Člen | 970
+
0
-

Potom by jsem videl problem asi jedine v hostingu. Bud ti to tam mohli nacpat pres jiny web, ktery bezi na stejnem serveru (drive dost casty jev, ted uz to nesleduju, protoze jsem hostingy prestal, presne z tohoto duvodu, pred 8 lety pouzivat) nebo maji servery spatne zabezpecene a proste to tam nejak dostali (nejaka nezaplatovana dira v Apache, PHP apod.), ale rozhodne by jsem nehledal problem v Nette jako takovem, pokud je to opravdu tak simple staticka prezentace s preklady.

Ale to jsou vsechno spekulace o moznych pricinach, nevime o tom webu nic – zdrojaky jsme nevideli, domenu si taky nezminil a o detailech hostingu taky nebyla rec. Takze ten seznam moznych pricin by jsme mohli rozsirovat donekonecna.

gliny
Člen | 25
+
0
-

Diky za nazor, souhlasi s mym.