Nextras\Migrations migrations:continue vyzaduje tabulky ktore este neexistuju

duskohu
Člen | 778
+
0
-

Caute snazim sa rozchodit Nextras\Migrations, vytvoril som si structures data, mam prazdnu databazu cize nemam tam ziadne tabulky, ale ked cez konzolu zavolam migrations:continue tak mi to vracia error, cize vyzaduje tabulky ktore este niesu vytvorene. Neviete mi poradit co robim zle?

[2017-05-29 11-14-43] Doctrine\DBAL\Exception\TableNotFoundException: An exception occurred while executing ... Table 'cms.languages' doesn't exist in ....

Editoval duskohu (29. 5. 2017 11:17)

David Matějka
Moderator | 6445
+
0
-

to spise vypada, ze se na tu tabulku snazi dotazovat nejaky tvuj kod, nez se vubec dostane k reci nextras migrations. ukaz celou laddenku

duskohu
Člen | 778
+
0
-

David Matějka napsal(a):

to spise vypada, ze se na tu tabulku snazi dotazovat nejaky tvuj kod, nez se vubec dostane k reci nextras migrations. ukaz celou laddenku

@David Matějka, ano mas pravdu, nextras migrations nema s tym nic docinenia, nejde mi vobec cela konzola, lebo tu tabulku pouziva moj custom router, a ocividne ked sa spuzti konzola tak sa inicializuje router.
Budem to musiet nejako osetrit…
Dakujem

David Matějka
Moderator | 6445
+
+1
-

nejlepsi je, aby cli vubec nepouzivalo router, udelej si nejaky soubor console.php, ktery bude obsahovat neco jako

<?php
$container = require __DIR__ . '/../app/bootstrap.php';
$application = $container->getByType(\Kdyby\Console\Application::class);
$application->setAutoExit(FALSE);
$exit = $application->run();
exit($exit);
duskohu
Člen | 778
+
0
-

David Matějka napsal(a):

nejlepsi je, aby cli vubec nepouzivalo router, udelej si nejaky soubor console.php, ktery bude obsahovat neco jako

<?php
$container = require __DIR__ . '/../app/bootstrap.php';
$application = $container->getByType(\Kdyby\Console\Application::class);
$application->setAutoExit(FALSE);
$exit = $application->run();
exit($exit);

@DavidMatějka dakujem za radu, ale na hostingu to takto nepojde, lebo console pouziva putenv() a ta je na hostingu disable.
https://kb.wedos.com/…putenv-.html