Export do CSV přes Response

Webster.K
Člen | 192
+
0
-

Zdravím všechny, snažím se rozchodit: https://github.com/…eCSVResponse, protože potřebuji exportovat CSV soubory… bohužel všechny mé pokusy končí v Fatal Error
Class ‚Nette\Application\Responses\CsvResponse‘ not found.
Můj kód v presenteru je:

<?php

namespace App\Presenters;

use Nette;
use App\Model;

class ExportPresenter extends BasePresenter {

    public function renderDefault(){

    }

    public function actionDefault(){
        $data = [
            [ 'name' => 'George', 'age' => 15, 'grade' => 2, ],
            [ 'name' => 'Jack', 'age' => 17, 'grade' => 4, ],
            [ 'name' => 'Mary', 'age' => 17, 'grade' => 1, ],
        ];

        $response = new \Nette\Application\Responses\CsvResponse($data,'students.csv');
        $this->sendResponse( $response );
    }
}

Soubor NetteCSVResponse.php je uložen v \nette\application\src\Application\Responses\NetteCSVResponse.php
Tuší někdo na co jsem zapomněl, nebo co jsem udělal blbě?

David Matějka
Moderator | 6445
+
+3
-

do vendoru rucne nezasahuj. tenhle balicek ma nekolik problemu:

  1. pouziva namesapce Nette, coz by nemel
  2. nema composer

pokud bys ho chtel pouzivat, musel bys to dat nekam do slozky /app (respektive tam, kam vidi robot loader)

ale rychlym hledanim najdes tento balicek, ktery je fork se spravnym namesapcem a s composerem

Webster.K
Člen | 192
+
0
-

Tenhle plugin jsem našel hned v zápětí, co mi tento nefungoval, bohužel když ho instaluju přes composer, hodí to chybu, něco ve stylu že neexistuje a že k tomu nemám parametry (–dev atd…)

David Matějka
Moderator | 6445
+
0
-

co presne to hlasi za chybu?

Webster.K
Člen | 192
+
0
-

[InvalidArgumentException]
Could not find package ohweb/nette-csv-response at any version for your min
imum-stability (stable). Check the package spelling or your minimum-stabili
 ty

require [–dev] [–prefer-source] [–prefer-dist] [–no-progress] [–no-suggest] [–no-update] [–no-scripts] [–update-no-dev] [–update-with-dependencies] [–ignore-platform-reqs] [–prefer-stable] [–prefer-lowest] [–sort-packages] -o -a [–apcu-autoloader] [–] [<packages>]…

webster@debian:/var/www/html/ProjektOne/

David Matějka
Moderator | 6445
+
0
-

ajo, ono to nema tagnutou stable verzi, tak vyzadej dev verzi pomoci

composer require ohweb/nette-csv-response:@dev
Webster.K
Člen | 192
+
0
-

Aha :D tak už se to stáhlo, ve vendor to vytvořilo složku ohweb ve ktery je slozka pluginu, a v tom jen prazdna slozka SRC a okolo ni jen veci compulseru a readme :/

Webster.K
Člen | 192
+
0
-

Tak ne, jsem se překouknul, ono MC ma hrozně blbě udělaný soubory a na tom modrym pozadí splývají s tim zelenym názvem :D

Webster.K
Člen | 192
+
0
-

Tak to hází pořád stejný problém :/ pořád ten samý error, nemusim to ještě někde přidat třeba přes config.neon?

Webster.K
Člen | 192
+
0
-

Tak už jsem na to přišel, v readme.md je chyba, má tam být cesta: $response = new \OHWeb\Application\Responses\CsvResponse($data,‚students.csv‘);

Webster.K
Člen | 192
+
0
-

Tak na localhostu to funguje v pohodě… když jsem to hodil na ostrý server, tak jsem zjistil, že to opět vrací chybu Class ‚OHWeb\Application\Responses\CsvResponse‘ not found popřípadě Class ‚Nette\Application\Responses\CsvResponse‘ not found… zkusil jsem to vrátit podle toho co tam bylo dřív… dává to chyby na oba způsoby, někdo nějaký nápad co s tím? :/

JZechy
Člen | 161
+
0
-

@Webster.K Nahodil si i vendor složku?

Editoval JZechy (3. 5. 2017 13:35)

Webster.K
Člen | 192
+
0
-

Ano, nejdřív jen OHWeb a ty tři další složky, co se při instalaci přes composer přidali… to nepomohlo… takže jsme ji celou smazal a nahrál znovu, pak promazal cache a stejně nic…

Webster.K
Člen | 192
+
0
-

Smazal jsem ze serveru celý projekt a nahrál znovu… už to funguje, takže těžko říct kde byla chyba, najednou se to rozjelo :/

Pavel Kravčík
Člen | 1180
+
0
-

Pokud dohraješ složku do vendoru – nestačí to. Musí se aktualizovat také autoload a podobné třídy. :)

Nejlepší si nastavit nějaký jednoduchý automatický upload. Třeba od dg. https://github.com/…p-deployment

CZechBoY
Člen | 3608
+
0
-

Nebo mít git klienta na webserveru. Je to sice krajní možnost, ale velmi pohodlná a vždy máš stejnou verzi jako v repozitáři.

Webster.K
Člen | 192
+
0
-

Problém je že je to webhosting u wedosu… tam git nedám, už jsem se na to ptal, a tu možnost nenabízí :/

xsuchy09
Člen | 6
+
0
-

Fork s úpravami a rozšířením. Pokud by se někomu hodilo:
https://github.com/…csv-response

Jan Mikeš
Člen | 771
+
0
-

Podle toho co popisujes btch si tipl ze po uploadu na fro jsi nesmazal cache.