Přechod na MacBook – Nginx / Rabbit / Redis

Dan Hundrt
Člen | 74
+
0
-

Zdravim,

přecházím z MacBook, rád bych se zeptal na pár bodů. Na linuxu jsem měl nginx, rabbit a redis separátně, existuje na Mac nějaký SW, který by měl vše v sobě nebo doporučíte nainstalovat to co je na linuxu?

Nainstaloval jsem zatím nginx, který šlape, jen můžu najít www folder, který je na linuxu ve složce var/www/.

Poslední dotaz – jak moc si dávat pozor na updaty OS? Rozbíjí zmíněné služby nebo se nusmím bát?

Díky a pěkný víkend

chap
Člen | 81
+
+4
-

Dej si tam docker :)

Jan Endel
Člen | 1016
+
+1
-

Ahoj,

když budeš používat brew, nebudeš mít potíž. Updaty OS úplně v pohodě.

pokud hledáš nějaké důležité soubory k dané službě, většinou stačí napsat

brew info nazevSluzby

a ten ti vypíše všechny důležité údaje.

Dan Hundrt
Člen | 74
+
0
-

Díky za info.

Vesměs vše mám rozjeté, u nginxu je konfigurační soubor ve sožce /usr/local/etc/nginx/nginx.conf

K němu se dostanu jen přes terminal, souborový manažer jej nevidí. Jak jej editovat?

chemix
Nette Core | 1294
+
+1
-
  • Vim
  • Subl (sublime text command line shortcut)
  • ForkLift and enable to view hidden files

My recommendation is to use iTerminal application and command line tools

Myiyk
Člen | 321
+
+1
-

Určitě command line tools, což obsahuje GIT a nějaké další věci.

U projektu mi přijde nejlepší použít docker a docker-compose.

Jinak na macu je trochu bordel, protože php tam je už ve výchozí instalaci. Jak nainstaluješ php přes brew, tak máš dva a plete se to.

Jan Mikeš
Člen | 771
+
0
-

Na MAMP se vykasli.

Nejlepsi je urcite https://brew.sh
Problem s predinstalovanym apachem a php se da docela jednoduse vyresit, staci trosku pogooglit.
Dale doporucuji nginx+dnsmasq, clanku je mnoho, ja jsem tusim vychazel z tohoto: https://passingcuriosity.com/…asq-dev-osx/ ve zkratce ti to umozni mit domeny neco.dev atd, bez potreby setupovat virtualhosty pro kazdy projekt zvlast.

Obrovskou vyhodu ma brew v tom, ze si muzes jednotlive sluzby vypinat a zapinat, takze pokud mas slabsi air nebo macbook 12, muzes si nepouzivane sluzby vypinat a neberou ti vykon, pak to muze vypadat treba takto.

Jan Endel
Člen | 1016
+
+1
-

Případně do těhle systémových adresářů se dostanes tak, že v „průzkumníkovi“ zmáčkneš shift + cmd + G a objeví se ti dialog, kde můžeš zadat i tu systémovou cestu a uvidíš to.

Dan Hundrt
Člen | 74
+
0
-

Díky moc všem :-).

Brew mám, nginx, redis taky, ještě rabbita a frčíme.

@Jan Mikeš – Díky za post, dnsmasq jsem vyzkoušel a vypadá to, že funguje, ještě nastavit samotný nginx a můž frčet.

Pavel Janda
Člen | 977
+
+1
-

@DanHundrt Fakt vyzkoušej ten docker (kitematic funguje jako jednoduché klikátko, aby tě neodradil neklikací přístup). Minimálně pro služby jako rabbit, redis, elastic a spol.

Já mám lokálně apache/nginx a databázi a ostatní služby mi jednou v dockeru.

Dan Hundrt
Člen | 74
+
0
-

Pavel Janda napsal(a):

@DanHundrt Fakt vyzkoušej ten docker (kitematic funguje jako jednoduché klikátko, aby tě neodradil neklikací přístup). Minimálně pro služby jako rabbit, redis, elastic a spol.

Já mám lokálně apache/nginx a databázi a ostatní služby mi jednou v dockeru.

Nakonec jsem dal na tvoji radu, stáhl kitematic. Vypadá to dobře, jen si nevím rady s nastavení lokálních domén. Mám lokální doménu např. www.seznam.local, v klasickém nginx configu si nastavím path pro projekt, otázkou je, to nastavím v dockeru.

V configu vidím nastavenní IP adres a cest pro Docker, samotné projekty však nikoli.

Díky moc.