Base64 obrázek a jeho následné uložení

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
sd
Člen | 87
+
0
-

Zdravím,
mám jquery plugin (Croppie), který mi verací upravený obrázek jako base64 je možné ho pak nějakým způsobem uložit na hosting?

Zkoušel jsem si přes hidden input poslat base64 string obrázku a pak pomocí Nette\Utils\Image::fromString($values->final); si z toho udělat obrázek, ale evidentně to takto nejde – Nette\Utils\ImageException - Data is not in a recognized format :D

Prostě se snažím udělat aby si uživatel při nahrávání profilové fotky mohl vybrat výřez + zoom a upravenou profilovku následně uložit..

Nemá někdo náhodou nějaké řešení?

Díky moc!

Editoval sd (18. 12. 2016 19:03)

CZechBoY
Člen | 3608
+
+3
-

Pokud ti přijde base64 tak zkus nejdřív převést zpět z base64 enkodovanýho stringu…

Image::fromString(base64_decode($values->final));
sd
Člen | 87
+
0
-

Super, funguje, dík moc :)

vohratom
Člen | 9
+
0
-

akorat mam v planu implementovat croppie taky, myslis, ze bych te mohl poprosit jeslti bys mi tem pastnul tvuj kod at to muzu „obslehnout“ ? :)))

Bylo by to highly appreciated!

Diky!

T

Felix
Nette Core | 1186
+
+1
-

@sd @vohratom Nebylo by spatne udelat nejaky addon na to. :-) Myslim, ze by se to hodilo vice lidem.

vohratom
Člen | 9
+
0
-

@sd ten palec dolu je od tebe? ja jen jestli mam s nadeji cekat na nasdileni a nebo se do toho mam rovnou pustit sam ?

Díky

T.

vohratom napsal(a):

akorat mam v planu implementovat croppie taky, myslis, ze bych te mohl poprosit jeslti bys mi tem pastnul tvuj kod at to muzu „obslehnout“ ? :)))

Bylo by to highly appreciated!

Diky!

T