Scrolling + klasická navigace

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
snizemic
Člen | 28
+
0
-

Ahoj,
mám homepage „jakože SPA“ a položky v menu scrollují po jednotlivých sekcích stránky. Ovšem je tu i položka(y), při které se přejde na jinou stránku (presenter), kde ty scrollovací menu items už logicky nefungují. Jde mi o to, že mám celou navigaci v @layout.latte společnou pro všechny šablony a jak to vyřešit, aby to fungovalo. :-)
Zatím mě napadá to brute force z @layout.latte vyjmout a umístit tu navigaci přímo do jednotlivých šablon a upravit podle potřeby (ono jich bude doslova pár), ale vzhledem k tomu, že jde vlastně jen o ty odkazy, tak to není zrovna v souladu s DRY. Předpokládám, že by to mohlo jít vyřešit nějakou podmínkou, ale nedaří se mi najít nějaký hint.
Díky!

CZechBoY
Člen | 3608
+
0
-

Tak ke každýmu odkazu si přidej třídu třeba smooth-scroll a v js potom navaž událost při kliknutí na odkaz s touhle třídou.

chemix
Nette Core | 1296
+
0
-

imho staci pouzivat klasicke html kotvy <a n:href="Homepage:default#sekce" ... a na scrolling si k tomu dopises/najdes js. Vsechny linky budou by default fungovat samy od sebe

snizemic
Člen | 28
+
+1
-

@chemix Díky moc! Funguje to, hledal jsem v tom zbytečně vědu. Kotvy tam mám, ale jaksi mě nenapadlo před to dopsat „Homepage:“ a udělat makro n:href. Každý den se člověk učí :-)