Login z CD-Collections bez AuthPresenter

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Jerry123456789
Člen | 37
+
0
-

Ahoj, už celkem dlouho přemýšlím (a nic mě nenapadá) jak v loginu, který se používá v CD-Collections, nepoužívat samostatnou stránku s login formem (Auth:login) ale tento form jednoduše vykreslit v Default:default. Asi by to chtělo komponentu, což o to – komponentu si napíšu, vůbec celý ten kód zvládnu napsat, ale nenapadá mě rozložení, koncepce, kde co bude a tak. Poraďte prosím.

mcmatak
Člen | 499
+
0
-

do basepresenteru si vytvoříš komponentu a to zpracování přihlašovacího formuláře necháš na tom presenteru login ne?

Jerry123456789
Člen | 37
+
0
-

Jenže proč nechávat vyřizování loginu na AuthPresenteru když už mám komponentu, která to vyřídí?

Mám presentery Base, Default, Game, Auth
V Default má bejt LoginForm, abych se dostal na GamePresenter, musim bejt přihlášenej, takže do BasePresenteru kontrolu přihlášení dát nemůžu, DefaultPresenter by to podědil a to nechci. Budou další presentery , co poterbujou přihlášení, takže se mi to nechce do každýho psát. Nevim, no.

Potřeboval bych vědět co v kterym presenteru má jaká metoda obsahovat, neni třeba kódově, stačí slovně, mě už nic vážně nenapadá :(

mcmatak
Člen | 499
+
0
-

do basepresenteru si dáš jen definici komponenty formuláře pro přihlášení, protože pravděpodobně bude více stránek na kterých tu komponenetu budeš chtít vykreslit, viděl bych to pouze jako AppForm nic víc, zpracovat to necháš loginpresenteru a to proto, že když někdo zadá špatné heslo tak mu budeš chtít zobrazit nějaké info a stránku, kde může požádat o zapomenuté heslo, vyplnit heslo znovu, nebo mu tam nabídneš nějakoou help otázku atd.
pokud se login presenter úspěšně přihlásí tak tě přesměruje zpět na stránku odkud si odeslal ten appform

Jerry123456789
Člen | 37
+
0
-

No, ten LoginForm bych nejradši měl jen na Default:default, spolu s odkazem na zapomenuté heslo (Default:lostPassword) a registraci (Default:register), hlášky o chybě na stejném místě, což by všechno mohla obsloužit komponenta AuthControl (renderForm na form + přihlášení (loginFormSubmitted) + odkazy na Default:lostPassword & register | renderLogout na odhlašovací tlačítko handleLogout na odhlášení) – tahle komponenta pro mě neni problém, spíš je problém co dát do Base:startup – Default by od něj měl dědit, takže kontrolu přihlášení tam dát nemůžu, tu budu muset dát do každého dalšího presenteru, který to potřebuje. Default:default bude mít tedy v šabloně {control AuthControl form}, na odhlášení {control AuthControl logout} Nevim jestli je to všechno, snad jo, pokud netak mě prosím oprav(te). Chtělo by to udělat pořádný Best Practices se vším všudy (s AuthPres. i bez něj)