Configurator a detekce prostředí v Dockeru

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
jannek19
Člen | 47
+
+1
-

Zdravím,

začínám si hrát na lokálním PC s Dockerem. Narazil jsem na problém, kdy Configurator špatně detekuje prostředí (debug, vs. production), protože docker kontejner běží jakoby na jiné IP adrese.

Aktuálně jsem si pro vývoj v bootstrap.php napevno nastavil $confgurator->setDebugMode(TRUE);, ale není to ideální (často používám rebase, merge, apod.).

Setkal se s tím někdo? Jak to řešíte?

Napadlo mě třeba použít ENV proměnné, vytvářet pro vývoj vedle bootstrap.php nějaký detekční soubor (třeba debug.mode.txt :) ), apod.

Rád bych se ale vyhnul zaplevelování bootstrap.php nějakým detekčním balastem (ostatní kolegové zatím docker nepoužívají, tak nechci, aby byl kvůli mě v bootstrap.php nějaký „bordel“).

Díky!

mkoubik
Člen | 728
+
+4
-

Osobně používám ty ENV proměnné:

if (($debug = getenv('NETTE_DEBUG')) !== false) {
    $configurator->setDebugMode($debug === '1');
}

Ale podpora přímo v nette třeba pro NETTE_DEBUG_MODE by byla cool.

Editoval mkoubik (21. 6. 2016 17:08)

Felix
Nette Core | 1186
+
0
-

Navrhoval jsem neco takoveho tady v tom issue.

https://github.com/…ap/issues/50

Ale pry je to spatny koncept. Nechci rozjizdet flame. Precijenom si to kazdy muze lehko naimplementovat sam. :-)

Nicmene jsem to videl ve vice frameworkach a prijde mi to fajn. Ale je to jen muj subjektivni pohled.

CZechBoY
Člen | 3608
+
0
-

Proč vlastně nemůžete použít povolení debug režimu přes IP jako se to dělá na vzdálených serverech běžně?

jannek19
Člen | 47
+
0
-

@mkoubik díky, asi nakonec půjdu touto cestou

@Felix nejsem si jistý, jestli by to v tomto případě řešilo problém, ale rozhodně by něco takového mohlo být užitečné. Zároveň ale chápu, proč to „neprošlo“, osobně bych asi taky podobnou „magii“ v Nette nechtěl :)

@CZechBoY dozajista by to šlo, IP se ale může teoreticky změnit, nechci se na to spoléhat

CZechBoY
Člen | 3608
+
0
-

@jannek19 Kdyby se přidala podpora pro rozsah IP adres tak by to taky nestačilo?

mkoubik
Člen | 728
+
0
-

@CZechBoY Nejde o to že by to v konkrétním případě nešlo, jde o to, že chceš kontejner který je konfigurovatelný a testovatelný zvenku bez spoléhání se na cokoliv jiného.

jannek19
Člen | 47
+
0
-

@CZechBoY: @mkoubik to přesně vystihl