Pojďte otestovat Nette 2.4 RC

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Milo
Nette Core | 1283
+
0
-

@radas Mohu Ti to pomoct zdebugovat, ale napiš mi přesnou verzi PHP (+32/64bit) a všechny INI volby, minimálně suhosinu (nebo php -i výstup). Ideálně na mail miloslav.hula@gmail.

flamengo
Člen | 131
+
0
-

@radas Taky by mě to zajímalo, mám stejný problém. Problém s __toString() popsal @Gappa zde https://forum.nette.org/…ni-pozadavku#…. U mého poskytovatele webhostingu byla jediná možnost přejít na PHP7, kde nemají Suhostin.

radas
Člen | 221
+
0
-

@flamengo V Station.cz už by dle jejich slov měli mít každým dnem taky server s PHP 7, ale opět se Suhosinem :-(

radas
Člen | 221
+
0
-

@Milo Díky moc, napíšu Ti.

Milo
Nette Core | 1283
+
0
-

@radas Zatím mi to přijde jako bug v suhosinu, PHP končí se segfault. Ve stack trace toho k vyčtení moc není, tak jsem otevřel issue.

Milo
Nette Core | 1283
+
+2
-

@radas Zkus tuhle řádku nahradit za return call_user_func_array($function, $args);. To mi na sandboxu pomohlo. Jestli nepomůže, založ prosím nové téma a pingni mě.

radas
Člen | 221
+
0
-

@Milo, jsi fakt borec! Tohle pomohlo a celý web se rozjel. Paráda! Díky!!! Mám poslat PR? Nebo ty?

Editoval radas (7. 2. 2017 6:46)

Milo
Nette Core | 1283
+
0
-

@radas Tohle je bug suhosinu, uvidíme, co k tomu issue vývojáři napíšou. V Nette bych zatím nic neměnil, používá validní konstrukt.

radas
Člen | 221
+
0
-

@Milo, když se dívám, některé issues, byť se jedná o bugy, byly uzavřeny až po roce od nahlášení. Poslední release suhosinu je z května 2015. Admin ze Station.cz webhostingu se vyjádřil v tom smyslu, že může trvat měsíce nebo i roky, než se nová verze dostane do balíků distribuce. Zajímal by mě i názor @DavidGrudl, zda by stálo za to, pořešit to jako workaround v Nette. Jestli se nepletu, některé PHP bugy byly taky v Nette ošetřeny.

Milo
Nette Core | 1283
+
0
-

Osobně bych počkal tak měsíc. Segfaul je vážný bug (ikdyž je to jen shoda náhod), třeba s tím pohnou.

Debian ve svých repozitážích suhosin rozšížení nemá (kdysi dávno míval). Domnívám se, že Station.cz instaluje z repozitáře suhosinu (deb http://repo.suhosin.org/ debian-jessie main) a domnívám se, že pokud vývojáři bug opraví, vydají novou verzi a ta bude k dispozici hned.

Ale je to jen můj postoj k věci, klidně ten PR otevři.

radas
Člen | 221
+
+1
-