Má využití modelu v komponentě smysl?

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
David Kregl
Člen | 52
+
0
-

Ahoj!

Vytvářím komentářovou komponentu na jednom svém zkušebním projektu. Má smysl pro tuto komponentu vytvářet model CommentsRepository nebo mohu komunikaci s databází vložit do CommentsControl? Osobně jsem pro model, ale zajímá mě váš názor.

Pokud budu muset tento model předat do konstruktoru komponenty, je vhodné vytvořit instanci modelu již v PostsPresenteru? Je jiná možnost jak to elegantně vyřešit? PostsPresenter už má svůj model, a tak si nejsem jistý, jestli je košér používat v jedné třídě dva modely. Bylo by vhodně modely sloučit do jednoho – respektive tahat komentáře přímo v PostRepository?

Děkuji za váš čas.

Editoval David Kregl (20. 4. 2016 14:34)

David Matějka
Moderator | 6445
+
+2
-

Má smysl pro tuto komponentu vytvářet model CommentsRepository nebo mohu komunikaci s databází vložit do CommentsControl?

ano, urcite je lepsi si nejakou modelovou tridu vytvorit

Pokud budu muset tento model předat do konstruktoru komponenty, je vhodné vytvořit instanci modelu již v PostsPresenteru?

instanci rucne nevytvarej. vytvor si na komponentu tovarnu https://doc.nette.org/…dependencies#…

PostsPresenter už má svůj model

jen takovy poznamka, jak na to nahlizet – modelovou vrstvu nepodrizuj presenterum a komponentam. tzn. „model“ nevytvarej pro presentery a komponenty.

je košér používat v jedné třídě dva modely

ano, neni to problem; souvisi s predchozim bodem.

David Kregl
Člen | 52
+
0
-

@DavidMatějka Díky! Myslím, že jsem se s tím docela popral a hned to dává větší smysl.