Použití parameters v konfiguraci fakturoid

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
kleinpetr
Člen | 480
+
0
-

Zdravím, snažím se v ocnfigu zaregistrovat službu i s parametry, ale nějak se mi nedaří.

Jedná se o fakturoid, přes composer jsem si dotáhl PHP knihovnu fakturoidu a nyní se snažím ji předat parametry z configu.

Když začnu jen tím, že do config.local.neon přidám něco jako:

fakturoid:
	apikey: '...'
	user: '...'
	subdomain: '...'
	...

tak na mě zařve: Found section 'fakturoid' in configuration, but corresponding extension is missing

když zaregistruju službu:

services:
	fakturoid: \Fakturoid(%fakturoid.subdomain%,%fakturoid.apikey%,....)

Tak je výsledek stejný. Nevím na co sjem zapomněl nebo co dělám špatně.

Druhý problém je v tom, že třída Fakturoid nemá namespace tudíž, když pominu DI, tak bych měl instanci vytvářet přes new \Fakturoid(...) Ale když to udělám, tak mi řekne, že třídu Fakturoid prostě nenašel.. Je standartně ve složce vendor a i IDE mi ji normálně našeptá, takže netušim.

Nemohl by mě někdo nakopnout ? Díky za tipy.

Editoval kleinpetr (28. 2. 2016 20:48)

David Matějka
Moderator | 6445
+
+4
-

parametry se zapisuji pod sekci parameters

parameters:
	fakturoid:
		apiKey: ...
		...

aby fungovalo fakturoid na prvnim levelu, muselo by existovat takove extension.

a s druhym problemem nevim. autoloading v jejich balicku vypada ok

Aurielle
Člen | 1281
+
+4
-

Tuto sekci chceš mít v parameters, ne přímo v nejvyšší úrovni configu. Ta je určena pro DI extensions, přesně jak říká text výjimky.

kleinpetr
Člen | 480
+
0
-

Aha :) zmátla mě dokumentace, kde se jako kompletní příklad bere zrovna příklad s database. Tudíž jsem předpokládal, že právě v config.local.neon je i database jako parameters. Vypadá to, že tento problém je pryč. Díky moc

K tomu druhému, měl jsem nejprve problém když jsem použil pouze composer require fakturoid/fakturoid-php tak mi composer napsal

[InvalidArgumentException]
  Could not find package fakturoid/fakturoid-php at any version for your minimum-stability (stable). Check the package spelling or your minimum-stability

Tak jsem načetl fakturoid přes @dev, ale to s tím asi nemá nic společného. Zkusím to ještě projít a zjistit příčinu proč mi neloaduje tu třídu.

Díky :)

David Matějka
Moderator | 6445
+
0
-

zkusil jsem to a autoloading mi funguje. co presne ti to hlasi? je ta trida uvedena ve „vendor/composer/autoload_classmap.php“? zkus kdyztak composer dump-autoload

kleinpetr
Člen | 480
+
0
-

Psalo mi class \Fakturoid not found Když jsem spustil composer dump-autoload tak najednou funguje :) Mockrát díky.

Jinak s tou exceptionou ohledně minimum-stability, mohu pro to něco udělat z mé strany ? nebo o čem přesně mě to informuje ?

David Matějka
Moderator | 6445
+
+1
-

nemaji vydanou stable verzi toho balicku. rucne uvest @dev je asi nejlepsi, co muzes udelat