ublaboo/datagrid: mocný, rychlý, rozšiřitelný, hezký, anglicky dokumentovaný datagrid

před 24 dny

Failips
Člen | 31
+
+1
-

Felix napsal(a):

nocturne32 napsal(a):

Ahoj, jak je to s dokumentací datagridu na ublaboo? Pouze to přesměrovává na contributte, ale tam toho moc není, co se informací týče.

Edit: ah, pardon, akorát teď jsem si všiml, že v repu jsou alespoň ty docs více rozepsaný, ale škoda té stránky, byla moc fajn :-)

Ta stranka se premistila na jiny web, jinak obsah zustal stejny nebo lepsi. :-)

Obsah je síce rozšírený ale chýba mi tam zdrojový kód gridov v ukážkach, tak ako to bolo v minulej verzii.

před 24 dny

kralik
Člen | 173
+
0
-

Ahoj,
rád bych se zeptal zda je možné můj oblíbený ublaboo použít pro live editaci profilu na webu.

Kde jsou různá metadata uživatele a přes kombinaci CTRL+klik lze data editovat.
Nejedná se o řádkový grid v pravém slova smyslu, co řádek to záznam, ale spíše to jendo metadato.

Celkem zajímavé je toto: http://components.mesour.com/…nt/editable/

Předem díky za odpověď

před 22 dny

dTTb
Člen | 10
+
+1
-

cafesk8 napsal(a):

Zdravím,

mám export do CSV

$grid->addExportCsv('Export', 'users'.time().'.csv')
  ->setTitle('Export uživatelů')
  ->setColumns([
      $column_email,
      ...
      ...
  ]);

ale klient požaduje aby export byl v XLS, protože pracují s MS Excel a v něm se prý po otevření CSV a opětovném uložení se z něj stane sypaný čaj a všechna data na řádku již nejsou ve sloupcích, ale za sebou na řádku. Dále má problém s diakritikou, která se mu nezobrazí správně (mně ano, stejně tak v Libre Office, tak v Google Sheets).

Máte nějaký nápad jak udělat export do XLS? Nedá se třeba soubor místo stažení prohlížečem pouze někde uložit a pak si ho převést pomocí phpoffice/phpspreadsheet?

Děkuji

Staci pridat export callback

$grid->addExportCallback('Export', [$this, 'generateXls'], true);

a vygenerovat export rucne

public function generateXls($data){
    foreach($data as $d){
        $phpSpreadSheet->...
    }
}

před 20 dny

Ondris
Člen | 31
+
0
-

Ahoj,

zkouším teď doplněk https://ublaboo.org/…data-source/
A hlásí mi to chybu:

Service ‚398_Elasticsearch_Client‘ (type of Elasticsearch\Client): Parameter $endpoint in Elasticsearch\Client::__construct() has no class type hint or default value, so its value must be specified.

Instalace klasicky přes composer. Ale asi mi ještě něco chybí v configu?

Ale než nad tím strávím víc času, tak se zeptám. Je možné s tímto doplňkem udělat našeptávání a negativní vyhledávání (zobraz vše kromě této kategorie)? Nerad bych se to snažil rozjet a pak za dva dny zjistil, že stejně tento doplněk nemůžu použít.

před 19 dny

Pavel Janda
Backer | 843
+
+1
-

@nocturne32 Chybí na Contributte nějaká informace? Kvůli udržitelnosti jsme přesunuli docs do Readmeček na GitHub. Nicméně, dokumentace by měla být 100%, demo k dispozici aktuální + kódem otevřené (viz https://github.com/…tte-datagrid, https://examples.planette.io/…te/datagrid/). A co se těch Readme týče, jsou zobrazené právě na contributte.org, kde by měly být fakt pěkně čitelné. Snad vše funguje. :)

před 19 dny

Pavel Janda
Backer | 843
+
0
-

@Ondris nejsem si přesně jistý, kde v datagridu lze použít našeptávání a negativní vyhledávání. Asi jde spíš o nějaké custom řešení? Potom bych použil rovnou elastic clienta.. Tebou zmíněný data source jen implementuje potřebné metody, aby se rozchodil datagrid.

před 18 dny

kralik
Člen | 173
+
0
-

radas napsal(a):

Ahoj, používám vlastní renderování sloupce a narazil jsem na to, že bych tam potřeboval svůj Latte filtr. Je nějaká možnost, jak ho tam dostat pro tohle použití?

{extends $original_template}

{define col-mujSloupec}
  {$item->sloupec|mujLatteFiltr}
{/define}

Díky

Ahoj,
snažím se taktéž použít vlastní renderování sloupce, ale nedaří se mi.
Prosím mohl bys mrknout níže do kódu a poradit, díky.

Presenter

<?php
...
protected function createComponentGridMujProfil($name) {

$data = $this->mainModel->findUser('gridLidi',$this->uid);

$grid = new DataGrid();
        $this->addComponent($grid, $name);
        // nastaveni GRIDu
        $grid->setPrimaryKey('id');
        $grid->setDataSource($data);
        $grid->setItemsPerPageList([50,100,150]);

$grid->setTemplateFile(__DIR__ . '/templates/Clen/layMujProfil.latte');

$grid->addColumnText('jmeno', 'Jméno');
        $grid->addColumnText('prijmeni', 'Příjmení');

$grid->addColumnText('email', 'Email');

$grid->addColumnText('mobil', 'Mobil');

return $grid;
    }
...
?>

layMujProfil.latte

<?php
{extends $original_template}

<div class="col-lg-2">
    {define col-id}
        {$item->id}
    {/define}
</div>
?>

před 14 dny

dTTb
Člen | 10
+
0
-

Ahoj,
neplanuje se moznost pouzit outerFilterRendering jenom pro nejake filtry?
Ze by nejcastejsi zustaly v zahlavi tabulky a min pouzivany bych moh schovat pod tlacitko.

před 13 dny

Pavel Janda
Backer | 843
+
0
-

@dTTb To je zajímavý nápad, to mě ještě nanapadlo. Neplánuji to, neboť je to hodně specifická věc. Asi nejlíp, když si pro to připravíš vlastní šablonu. Asi by to mělo stačit, bez nutnosti upravovat PHP. 🤔

před 10 dny

Failips
Člen | 31
+
0
-
  1. Existuje spôsob, ktorým pri potvrdení formulára, a.k.a. onSubmit, nachádzajúceho sa v ItemsDetail sa daný detail neskryje iba sa prekreslí jeho obsah?
  2. Prečo sa validita formulára nachádzajúceho sa v ItemsDetail kontroluje pomocou pravidiel pre InlineEdit/InlineAdd?

.. používam v6.2.0

Editoval Failips (14. 8. 8:53)

před 10 dny

Pavel Janda
Backer | 843
+
0
-

@Failips

Ad 1, určitě to lze. Zkus prozkoumat metodu DataGrid::handleGetItemDetail()
Ad 2, Je možné, že je tam bug. Poslal bys PR pls?

před 10 dny

Failips
Člen | 31
+
0
-

Pavel Janda napsal(a):

@Failips

Ad 1, určitě to lze. Zkus prozkoumat metodu DataGrid::handleGetItemDetail()
Ad 2, Je možné, že je tam bug. Poslal bys PR pls?

Dík za tip, preskúmam to. Čo je PR?? :D

před 10 dny

Gappa
Člen | 80
+
0
-

Dík za tip, preskúmam to. Čo je PR?? :D

Pull request :)

před 6 dny

dTTb
Člen | 10
+
0
-

Instaloval jsem na starsi projekt s nette 2.4 datagrid v5.7.2 a composer zahlasil Package ublaboo/responses is abandoned, you should avoid using it. Use contributte/application instead. Ale nevim jestli to ma cenu resit?

Z jineho soudku, mohla by setReplacement prijmat i funkci krome pole? Jestli o to bude zajem, tak si zkusim precist navod vyse ;)

před 5 dny

Pavel Janda
Backer | 843
+
0
-

@dTTb Viz setRenderer()

před 2 dny

minimal
Člen | 1
+
0
-

@PavelJanda Zdravím prosím ťa nefunguje mi setTreeView a nie som si istý či to robím správne.

https://pastebin.com/9CnDhxDJ

https://ibb.co/rHDfHbP

Správa sa to ako keby to tam ani nebolo. Cache som zmazal.

Stránky: Prev 1 … 29 30 31 RSS tématu