Rozni uzivatelia v zalozkach jedneho browsera sucasne

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
viktor
Člen | 3
+
0
-

Caute,
mam starsi projekt vo verzii 0.9.6, ktory funguje dobre.
Vyskytol sa mi ale problem. Mam uzivatelov, ktori chcu k aplikacii pristupovat z jedneho browsera na jednom PC. Kazdy si otvori svoju zalozku a chce zapisovat udaje do aplikacie pod svojou identitou. Takze v jednom momente su otvorene aj viacere zalozky browsera s tou istou web aplikaciou a ku kazdej by sa malo pristupovat pod inou identitou.
Da sa to nejako spravit? Napadli mi namespaces, ale neviem, ako by sa to dalo urobit.

Dakujem

Oli
Člen | 1215
+
0
-

Jestli myslíš normální namespaces z php, tak ty s tím nemají nic společnýho. Podle mě to nejde. Prostě máš jednu session v prohlížeči. Můžou si ale otevřít jinej prohlížeč. Místo ctrl+TAB budou používat alt+TAB. To by mohli zvládnout :-)

CZechBoY
Člen | 3608
+
0
-

Jedine anonymni rezim v prohlizeci. Ten ti ale dovoli jen jednoho dalsiho uzivatele, tzn dalsi anonymni okno/zalozka se bude hlasit k samenu uzivateli.
Prohlizec si uklada cookies, ktery mu server posle. Takze neni mozny to pres server vyresit.

Aurielle
Člen | 1281
+
0
-

Na straně aplikace to nerozlišíš, anonymní okna jsou ale fajn věc. Popřípadě Firefox má rozšíření, které přidává i anonymní taby.

edit: o limitu jedné session na anonymní režim jsem netušil, omlouvám se za dezinformaci.

Editoval Aurielle (23. 1. 2016 1:20)

Zax
Člen | 370
+
0
-

Možná by šlo držet si v session všechny přihlášené uživatele a v celé aplikaci (v nějakém BasePresenteru) mít persistentní parametr, kde by se drželo idčko aktuálního uživatele. Ve startup() bych se pak podíval do persistentního parametru, porovnal se session jestli je přihlášen a pomocí $this->user->login(new Identity(...)) bych nastavil správného uživatele. Určitě to není úplně neřešitelné ;-)

CZechBoY
Člen | 3608
+
0
-

@Zax No a potom budeš mít 10 url odkazující na to stejný. Uživatel 1 pošle odkaz uživateli 2 a ten už neuvidí nic, protože např. bude mít nižší počet přihlášených uživatelů v prohlížeči (třeba jen 1).

Pokud nehrozí, že si uživatelé budou posílat odkazy tak je to asi jediný schůdný řešení.

viktor
Člen | 3
+
0
-

Inkognito mod mi pride ako najrychlejsi workaround, pokial uzivatelia budu schopni dodrzat, ze si musia nove okno otvorit samostatne, napr. cez pripraveneho zastupcu na ploche :)

Dakujem za rady.

Myiyk
Člen | 321
+
0
-

Safari má v anonymním režimu každý tab samostatně.

@viktor Pomocí parametrů při spouštění prohlížeče jde změnit kde se ukládají cookies atd. Takže jde si udělat několik zástupců na plochu, a každý zástupce budou používat jinou složku pro ukládání dat z prohlížeče. Nemusíš použít anonymní režim.

Jak to nastavit pro Google Chrome https://www.chromium.org/…ta-directory

chrome.exe --user-data-dir="C:\slozka s osobnimi daty" http://adresa kterou otevrit

Editoval Myiyk (25. 1. 2016 0:25)

viktor
Člen | 3
+
0
-

Dobry tip.

Dakujem