Jak v šabloně komponenty zjistit aktuální url

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
CZechBoY
Člen | 3608
+
0
-

Zdravím,
mám komponentu na řazení a rád bych zvýraznil ikonku řazení, která je aktivní.

V presenteru mi funguje:

<a
 n:href="this, sort => abc, order => desc"
 n:class="$presenter->isLinkCurrent(this, [sort => abc, order => desc]) ? active"
>abc desc</a>

V komponentě mi to analogicky změnou z $presenter na $control nefunguje a tváří se, že to není currentUrl.

Co dělám špatně?
Díky.

Upraveno: zkonkretizován odkaz na this

Editoval CZechBoY (8. 12. 2015 14:38)

harmim
Člen | 26
+
0
-

Zkus makro

{ifCurrent $link} … {/ifCurrent}
CZechBoY
Člen | 3608
+
0
-

@harmin To je deprecated https://api.nette.org/…ros.php.html#38 :(

Jan Suchánek
Člen | 404
+
0
-

Ale v komentáři máš info jak na to: n:class="$presenter->linkCurrent ? ..

CZechBoY
Člen | 3608
+
0
-

@JanSuchánek jo, ale to mi nefunguje, viz úvodní post.

Jan Suchánek
Člen | 404
+
0
-

@CZechBoY Používáš v úvodním $presenter->isLinkCurrent zkoušel si opravdu $presenter->linkCurrent ?

CZechBoY
Člen | 3608
+
0
-

@JanSuchánek Kam ta metoda vede? V Presenter jsem ji nenašel. Existuje jen PresenterComponent::isLinkCurrent

David Matějka
Moderator | 6445
+
0
-

metoda linkCurrent neexistuje, je to magicka property $presenter->linkCurrent pro volani metody $presenter->isLinkCurrent() (bez parametru), ktere vrati true/false, jestli posledni vytvoreny odkaz je shodny s aktualnim requestem.

V komponentě mi to analogicky změnou z $presenter na $control nefunguje a tváří se, že to není currentUrl.

Ukaz, co presne posilas do te metody isLinkCurrent

CZechBoY
Člen | 3608
+
0
-

@DavidMatějka To co je v úvodním postu, jen nekam = this.

David Matějka
Moderator | 6445
+
0
-

@CZechBoY a jsi si jisty, ze chces to isLinkCurrent volat na controlu a ne na presenteru? sort, order jsou parametry presenteru nebo komponenty?

CZechBoY
Člen | 3608
+
0
-

@DavidMatějka Jde o to, že nevim na jakým objektu to volat. Control i Presenter jsou stejný (aspoň na první pohled).
Sort i order jsou parametry pro komponentu.