Service TemplateFactory has not been set

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
svanda777
Člen | 14
+
0
-

Dobrý den,
dělal jsem nějaké kosmetické změny na svém projektu a najednou mi přestal fungovat na produkčním serveru (na localhostu funguje bez problémů).

Hlásí problém Nette\InvalidStateException. Service TemplateFactory has not been set.

Podle Nette to způsobuje následující řádek:

$this->template->admin = $this->getUser()->isInRole('admin');

který mám v BasePresenteru v metodě beforeRender().

Zvláštní je, že to přestalo fungovat vážně hodně znenadání – do tohoto jsem vůbec nezasahoval.

David Matějka
Moderator | 6445
+
0
-

zkusil si smazat cache?

svanda777
Člen | 14
+
0
-

jo. :-)

Jan Endel
Člen | 1016
+
0
-

byla by laděnka?

svanda777
Člen | 14
+
0
-
Pavel Kravčík
Člen | 1180
+
0
-

A zkoušel si srovnat vendor+autoload na localhost vs produkce?

Jinak se mi líbí ta úvodní fotka Madlenky. :)

svanda777
Člen | 14
+
0
-

Celý projekt jsem z produkce smazal a nahrál znova. Smazal jsem cache, ale teď to pro změnu hlásí Nette\Database\ConnectionException.

Nette\Database\ConnectionException: SQLSTATE[HY000] [2003] Can't connect to MySQL server on ‚127.0.0.1‘ (110) in /data/web/virtuals/107777/virtual/www/subdom/test/vendor/nette/database/src/Database/DriverException.php:25
caused by PDOException: SQLSTATE[HY000] [2003] Can't connect to MySQL server on ‚127.0.0.1‘ (110) in /data/web/virtuals/107777/virtual/www/subdom/test/vendor/nette/database/src/Database/Connection.php:68

Config.neon:

database:
	dsn: 'mysql:host=wm92.wedos.net;dbname=****'
	user: ***
	password: ***
	options:
		lazy: yes

Sice mám v config.local.neon databázi na 127.0.0.1, ale to by nemělo vadit, ne?

David Matějka
Moderator | 6445
+
0
-

to vadi. config.local.neon prepise config.neon. A pripojeni k db bys nemel mit v config.neon, ale prave v config.local.neon