pouzivat Identity() na tahanie udajov o uzivatelovi alebo si spravit vlastne riesenie

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
PhelixMad
Člen | 36
+
0
-

Zdravim, chcem sa vas spytat či je dobré používať Nette\Security\Identity na tahanie udajov o uzivatelovi alebo si spravit vlastnu triedu/metody ktora sa bude o to starat?

Pýtam sa lebo o triede Identity som vlastne nič nenašiel a netuším ako sa chová. Navyše som nasiel nejaku diskusiu (asi dva roky staru), kde sa píše, že nie je dobré ju používat.

Tak sa preto pytam ako to vlastne s touto triedou je? :)

akadlec
Člen | 1326
+
0
-

Já ji používám ale extenduji si o vlastní metody.

Pavel Kravčík
Člen | 1183
+
+1
-

Já používám ten model, co spravuje uživatele obecně. Tam už mám entitu a všechno ostatní, co s tím souvisí.

$UzivatelModel->uzivatel($this->getUser()->getId());
PhelixMad
Člen | 36
+
0
-

Zaujimave. A viete mi aj povedat ako vlastne pracuje to Identity? Tusim som v starych prispevkoch zachitil niečo, že to uklada do SESSIONS?! Ako to teda je s touto triedou?

Pavel Kravčík
Člen | 1183
+
0
-

@PhelixMad: Však se stačí podívat, kde se s ní pracuje. Definuješ jí někde v UserManageru, kde jí naplníš daty při přihlášení a pak je uložena v UserStorage.

https://api.nette.org/…Storage.html

akadlec
Člen | 1326
+
0
-

Tak identita je to co to slovo popisuje, je to identifikace přihlášeného uživatele. Identita v mojí apce obsahuje údaje jak je uživatel přihlášen (heslo, fb, tw, apod.), co dělá a pak taky jeho osobní informace, resp. zkrácený přístup k jeho entitě.